banner1496

banner1499

banner1334

Başkan Tutal, Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı

banner1357

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Geçmişte Olduğu Gibi Günümüzde De Toplumsal Yaşantımızda Basının Çok Önemli Bir Yeri Olduğunu Kaydetti.

KONYA 23.07.2019, 17:19
7
Başkan Tutal, Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı
banner1353
banner1375

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Tutal, geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantıda basının çok önemli bir yeri olduğunu kaydetti. Basının, insanların bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmasını sağladığını kaydeden Başkan Tutal, toplumun doğru bilgilendirilmesi gerektiğini, bunu mümkün kılabilmek için de özgür bir basına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Başkan Tutal mesajında, "Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumunda bulunan basın, demokrasimizin vazgeçilmez en önemli kurumlarından biridir. Basın, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. İlçemizdeki basın-yayın çalışanlarının bu sorumluluk bilinciyle yaptıkları ve yapacakları duyarlı çalışmaların, ilçemizin her alanda başarıya ulaşmasında büyük katkı sağlayacağına inancım tamdır” dedi.

Yorumlar (0)
banner1474
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:46
Güneş 05:28
Öğle 12:46
İkindi 16:39
Akşam 19:53
Yatsı 21:28