doğa calven cemre
       
5s dikey akın bilgi

‘Kontrollü Normalleşme’ Başladı Ama… Samsun’da Eski Günleri Bekliyorlar!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Kontrollü Normalleşme’ Başladı Ama… Samsun’da Eski Günleri Bekliyorlar! Samsun’da  ikinci el araç satışlarına umduğunu bulamayan 2.el oto pazarı esnafı eski hareketli günlerini bekliyor

Samsun’da koronavirüs ve yüksek fiyatlar sebebiyle ikinci el otomobil piyasasında yaşanan durgunluk, kısıtlamaların kalkmasına rağmen devam ediyor. Eski günlerini arayan esnaf, satışların artmasını beklediklerini söyledi.

HAREKET BEKLİYORLAR

1 Haziran’da başlayan ‘kontrollü normalleşme’ ile ikinci el araç satışlarında hareketlilik bekleyen 2.el oto pazarı esnafı umduğunu bulamadı. Araç piyasasında uzun süredir durgunluğun yaşandığını belirten esnaf, ikinci el araç fiyatlarının 50 ila 150 bin TL arasında değiştiğini belirterek, vatandaşların en çok otomatik vites ve spor model araçlara talep gösterdiğini söyledi.

CEM DEMIRTAS Ana Manşet

SADECE SALGIN DEĞİL

Cem DEMİRTAŞ: Pandemide yazı kışı da kalmadığı gibi altın ve dolar kuru da satışları etkiliyor. Yaz mevsimin etkisiyle fiyat artışları var. Bu dönemde sattığımız malı yerine koyma imkanımız yok. Bu sezonn en çok yeni ehliyet alan ve öğrenci kesimi geliyor. Onlarda küçük ve otomatik vites araçları tercih ediyor.

IBRAHIM HAKKI YIGIT Ana Manşet

MAALESEF SATIŞ YOK

İbrahim Hakkı YİĞİT: Geçen seneden bu yana araba fiyatları çok arttı. İkinci elde pek satış yok. Maalesef piyasa pek iyi değil. Genelde 50-100 bin TL aralığındaki arabalar tercih ediliyor.

EMIR GULER Ana Manşet

DURGUNLUK VAR

Emir GÜLER: Kış ayına nazaran bir durgunluk var. Araç satışlarında yüzde 15-20 oranında bir düşüş vardı. Samsunluların genelde tercihleri 50-100 bin bandındaki araçlar. Üst segment araçlar ise 100-150 bin lira bandında değişiyor.

ONUR KAHRAMAN Ana Manşet

FAZİLER ARTTI

Onur KAHRAMAN: Faizlerinde artmasından dolayı araçlara yönelim olmadı. Satışlarda düştü. Umduğumuzu bulamadık. Samsunlular en çok bilindik markaları tercih ediyor. Üst modellerde 150-200 bin lira arasındaki araçlar tercih ediliyor.

BORA CIGRILTEPE Ana Manşet

FİYATLAR TIRMANDI

Bora ÇIĞRILTEPE. Kış aylarına nazaran biraz düşüş oldu. Şu anda fiyatlar tırmanışa geçti. Samsunlular genelde 50 ve 100 TL arası araçları tercih ediyor. Bayanların tercihi otomatik vites ve hatchback tipi araçlar oluyor.

HARUN CIMIC Ana Manşet

TERCİH ÖNEMLİ

Harun ÇİMİÇ: Her yaz mütemadiyen rakamlarda beş, on bin lira arabasına göre fiyatlarda yükselebiliyor. Samsunlular genelde aslında her rakamdaki araçlara talepleri oluyor. Kişinin kendi cebine göre tercihi çok önemli.

VEDAT COLAK Ana Manşet

UFAK BİR KIMILDANMA

Vedat ÇOLAK: Araç satışlarında kış mevsimine kıyasla ufaktan bir kımıldama var. Yazın gelmesiyle birlikte talepler daha da çoğalıyor.

Mustafa İNAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir