Koç’tan Samsunspor’a destek! ‘Samsunspor camiası ne kadar bağırsa hakkıdır’

alı-koc
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koç’tan Samsunspor’a destek! ‘Samsunspor camiası ne kadar bağırsa hakkıdır’ Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç Ankaragücü maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Koç, “Samsunspor camiası ne kadar bağırsa hakkıdır” dedi.

Fenerbahçe’nin Ankaragücü’nü 2-1 mağlup ettiği maçın ardından gazetecilere açıklamalar yapan başkan Ali Koç, TFF ve hakemlere sert eleştirilerde bulundu. Samsunspor’un yaşadığı hakem hatalarınada dikkat çeken Başkan Ali Koç, Türk futbolunda yaşanan hakem tartışmalarına da değindi:

AW315839 02 scaled Ana Manşet

“AYIPLAR ÖRTBAS EDİLMEMELİ”
Koç Samsunspor ile ilgili şunları söyledi:”Aynı takıma üst üste 2 hakem, cezalar. Kafanıza göre savaş açıyorsunuz, saçmasapan bir yaklaşım. Samsunspor maçında yaşanan olayları hepiniz biliyorsunuz. Sarı kart gösterdiğini düşündüğü birine bir sarı kart daha veriyor ve kural hatasına girmesin diye kırmızı kart verdim diyor. Yok efendim MHK yanlış duruma düşmesin, hakemler ofsayta düşmesin diye ek raporlarla örtbas ettiler. Samsunspor camiasının başkanı ne kadar serzenişte bulunsa haklıdır, hayretler içindeyiz. 12-15 puanımız hakem hataları yüzünden heba oldu, biz buraya tertemiz geldik, tertemiz devam edeceğiz ama trajikomik olaylar yaşanıyor. Ülke futbolunda verilen kararlar, süreçler, kararların nasıl alındığı, liyakat konusu vs. baştan aşağı gözden geçirilmeli. Alper Pirşen çıktı, anlattı, akşam üstü Selahattin Bey bir şeyler sarf etti. Herhalde Türk futbol tarihinde 30 saniyede PFDK’ya sevk edilen ilk kişidir, ne kadar hızlı hareket ediyorlar. Bize göre net bir kural hatası var. Konu ‘ofsayt mı değil mi’ değil, ofsayt ama top oraya varmadan yapılan bir faul var. Hakemin raporunda yazanın aksine, VAR’a çağrılıp izlemesi gerekiyordu, bu kural hatasıdır. Bundan daha ağır kural hatası vardı. Hakemlerden ek raporlar isteyerek ayıplar örtbas edilmemeli ki hata yapan 10 kere düşünsün, bütün hakemler düşünsün. ‘Böyle yaparsam maç alamam’ desin. Böyle yapan hakemi 3 gün sonra maça atıyorsunuz, işareti veriyorsunuz, ‘Kural hatası falan dinlemem’ diyorsunuz. Süreç yönetimi dedim ya, böyle bir itiraz varsa inanmasanız bile süreç sonuçlanana kadar etik olarak hakeme maç verilmez.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir