banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

"Oğlum suda üşümüştür karanlıktan korkar"

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde arkadaşlarıyla gezmek için kayıkla Sapanca gölüne açılan ve dengesini kaybederek suya düşen 13 yaşındaki genç kayboldu. Çok sayıda dalgıç, göl içinde kaybolan çocuğu arıyor.

KOCAELİ 27.07.2019, 21:41
"Oğlum suda üşümüştür karanlıktan korkar"

Olay 17.00 sıralarında Kartepe Eşme Mahallesi sahili açıkları sapanca Gölü içerisinde gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, arkadaşlarıyla Sapanca Gölü'ne gelen 13 yaşındaki Eren Gültekin adlı çocuk, gölde gezmek için tekne kiraladı.

.Her yerde aranıyor Oğlum suda üşümüştür karanlıktan korkar...

Kiraladıkları tekneyle göle açılan arkadaş grubundan bazılarının tekneden göle atlayarak yüzmeye başladığı öğrenildi. Bu esnada tekneden dengesini kaybederek düşen Eren Gültekin ise suya düşerek çırpınmaya başladı. Yüzme bilmediği için paniğe kapılan Gültekin'in suda çırpındığını gören arkadaşlarıysa bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Arkadaşlarının sudan çıkarmaya çalıştığı 13 yaşındaki Gültekin'in ise suya batarak gözden kaybolduğu görüldü.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve AFAD'dan dalgıçlar gelerek gölde arama başlatırken. yaklaşık 3.5 saattir süren arama çalışmalarında 13 yaşındaki gence halen ulaşılamadığı öğrenildi. Ekiplerin aramalarının devam ettirdiği alanda bulunan Gültekin'in annesi ise, "Oğlum suda üşümüştür, o karanlıktan korkar. Ne olur oğlumu bulun" diyerek gözyaşları döktü.

Sinir krizi geçiren Gültekin'in anne ve babasını yakınları sakinleştirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!