Kartepe’de Çöp Ev Temizlendi

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Köseköy Mahallesi’nde içerisine yığılan çöplerden yaşanmaz hale gelmiş bir evi boşalttı.Köseköy Mahallesi Yelken Sokak üzerinde bir vatandaşın ihbarını değerlendiren Kartepe Belediyesi...

Kartepe’de Çöp Ev Temizlendi
Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Köseköy Mahallesi’nde içerisine yığılan çöplerden yaşanmaz hale gelmiş bir evi boşalttı.
Köseköy Mahallesi Yelken Sokak üzerinde bir vatandaşın ihbarını değerlendiren Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şikayet konusu olan M.T.’nin dairesinde biriktirilen çöplerden ve pislikten yaşanmaz halde buldukları evden 1 kamyon çöp ve eski eşyaları boşalttı.
Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Atilla Karagöz, çevre ve görsel kirliliğe neden olan atıkları toplamak için ekiplerinin aralıksız görev yaptığını belirtti. Müdür Karagöz, “Ekiplerimiz ilçe genelinde çeşitli nedenlerle ev ve bahçelerde yapılan tamir, tadilat ve bakımlar sonrası oluşan moloz ve teressubat atıklarını düzenli olarak topluyorlar” dedi.
Müdür Karagöz, çevreyi korumanın kirletmemekten geçtiğini hatırlatarak, “Moloz ve teressubat atıklarının kaldırılması konusunda belediyeden talepte bulunmak isteyen vatandaşlarımız Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 373 41 83 nolu telefonuna adreslerini yazdırmaları yeterli” dedi.
Belirli çöp toplama günleri olan mahallelerde moloz ve teressubat atıkları da 7 personel, 4 kamyon ve 1 kepçenin görevlendirildiği ekipler tarafından kesintisiz olarak toplanıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826