Başkan Doğan, Cedit’te incelemelerde bulundu

KOCAELİ(İHA) – İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’in sokaklarını adım adım dolaşmaya devam ediyor.Haftanın iki gününü mahallerde geçiren, halkla bir araya gelerek istek ve şikâyetleri dinleyen Başkan Doğan, Cedit Mahallesi’nde...

Başkan Doğan, Cedit’te incelemelerde bulundu

KOCAELİ(İHA) – İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit’in sokaklarını adım adım dolaşmaya devam ediyor.

Haftanın iki gününü mahallerde geçiren, halkla bir araya gelerek istek ve şikâyetleri dinleyen Başkan Doğan, Cedit Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Doğan’a mahalle gezisinde Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Meclis Üyesi Yusuf Sami Çınar, Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, daire müdürleri ile mahalle muhtarı Vedat Yoldaş eşlik etti. Vatandaşlarla tek tek sohbet eden Başkan Doğan, esnafları da ziyaret ederek hayırlı ve bol kazançlar diledi.

Ziyaret sırasında vatandaşlarla Cedit Mahallesi’nde yürütülen kentsel dönüşüm çalışması hakkında değerlendirmelerde bulunan Doğan, “Cedit’teki kentsel dönüşüm Türkiye de örnek alınacak bir çalışma olacak. Yerinde dönüşüm çalışması sayesinde kazanan mahalle sakinleri olacak. Türkiye’de ilk defa İzmit Belediyesi olarak bir dönüşüm çalışmasında emsali düşürdük. Üstüne belediyemize ait alanları da projeye kattık. Çünkü amacımız bölge sakinlerinin kazanmasıdır. Bütün çalışmalarımızı şeffaflık içinde yürütüyoruz. Hak sahipleriyle mutabakat görüşmelerimiz halen devam ediyor. Bölgedeki okul, cami gibi inşaatların yenilenmesini İzmit Belediyesi olarak biz üstlendik. Yeşil alan oranını da yüzde 70 arttırdık. Bu projedeki tek amacımız halkımızın ve şehrimizin kazanmasıdır ”dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner849

banner826