banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1334

banner1324

Aile Danışma Merkezi’nde pandemi sonrası için psikodestek hizmeti

banner1357

GEBZE BELEDİYESİ AİLE DANIŞMA MERKEZİ’NDE KORONA VİRÜS SALGININ TÜRKİYE’DE GÖRÜLDÜĞÜ İLK TARİHTEN BU GÜNE KADAR, 705 KİŞİYE BİN 445 SEANSTA PANDEMİ SONRASI YENİ NORMAL DÖNEME ADAPTASYON DESTEĞİNİN YANI SIRA DEPRESYON, KAYGI BOZUKLUĞU, TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU PSİKOTERAPİ VE DİYETİSYEN HİZMETİ VERİLDİ.

KOCAELİ 16.10.2020, 10:44
2
Aile Danışma Merkezi’nde pandemi sonrası için psikodestek hizmeti
banner1353
banner1375

Gebze Belediyesi Aile Danışma Merkezi’nde korona virüs salgının Türkiye’de görüldüğü ilk tarihten bu güne kadar, 705 kişiye normal döneme adaptasyon desteğinin yanı sıra depresyon, kaygı bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu psikoterapi ve diyetisyen hizmeti verildi.

Gebze Belediyesi Aile Danışma Merkezi’nde korona virüs salgınıyla mücadelede gündeme gelen yeni normal döneme adaptasyon konusu başta olmak üzere, uzman psikologlar eşliğinde ücretsiz danışmanlık hizmetleri veriliyor. 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda bulunan belediye hizmet binası bünyesinde yer alan Aile Danışma Merkezi’nde talep eden vatandaşlara, pandemi dönenimde online, akabinde ki günlerde ise sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek yüz yüze psikoterapi ve psikososyal destek hizmeti sunuluyor. Gebze Belediyesi Aile Danışma Merkezi’nde korona virüs salgının baş gösterdiği Mart ayından bugüne kadar, bin 445 seansta toplam 705 kişiye psikoterapi ve diyetisyen desteği verildi. Aile Danışmanlık Merkezi’nde başvuran kişi ve ailelere depresyon, kaygı bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, bağımlılık, panik atak, sosyal fobi gibi kişiyi rahatsız eden, işlevselliğini bozan alanlarda bireysel psikoterapi hizmeti de sunuluyor.

Yorumlar (0)