T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı 'Kızılelma'nın uçuşa hazırlanan 2.üretim prototipini Samsun'a uğurladıklarını söyledi.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı 'Kızılelma'nın uçuşa hazırlanan 2.üretim prototipini Samsun'a uğurladıklarını söyledi.

AK Parti Atakum Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda buluştu! "Geçmişten aldığımız güçle 2023'e" AK Parti Atakum Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda buluştu! "Geçmişten aldığımız güçle 2023'e"

Bayraktar, paylaşımında ""951 yıl önce #MalazgirtZaferi ile adım attığımız bu kadim topraklardaki varlığımızı perçinleyen zaferin müjdecisi #BüyükTaarruz'un 100.yılı kutlu olsun.🇹🇷

Bu kutlu günün sabahında #KIZILELMA'nın uçuşa hazırladığımız 2.üretim prototipini Samsun'a #TEKNOFESTKARADENİZ'e uğurladık" ifedelerini kullandı.

KIZILELMA DENGELERİ DEĞİŞTİRECEK

Yerli ve milli imkânlarla geliştirilen ve dünyada büyük yankı uyandıran insansız hava araçlarından farklı olarak agresif manevralarla insanlı savaş uçakları gibi hava-hava muharebesi gerçekleştirebilecek olan Bayraktar Kızılelma, bu özelliğiyle harp sahasında dengeleri değiştirecek. Bayraktar TB2 ve Bayraktar Akıncı'dan elde edilen tecrübelerle tamamen Türk mühendis ve teknisyenleri tarafından geliştirme çalışmaları devam eden hava aracı yerli hava-hava mühimmatları ile hava hedeflerine karşı etkinlik sağlayacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.