Eski Müftülük Binası Alanına Komplike Bir Bina Yapılıyor

Kırşehir Müftüsü Mustafa Balık, eski müftülük binası alanında çok farklı bir komplike bir binanın ve projenin yapılacağını söyledi.Balık, “ Kırşehir’de inşallah 30 yıllık bir rüya inşallah gerçekleşecek. Hacca gitmeden evvel...

Eski Müftülük Binası Alanına Komplike Bir Bina Yapılıyor
banner1139
Kırşehir Müftüsü Mustafa Balık, eski müftülük binası alanında çok farklı bir komplike bir binanın ve projenin yapılacağını söyledi.

Balık, “ Kırşehir’de inşallah 30 yıllık bir rüya inşallah gerçekleşecek. Hacca gitmeden evvel yaptığım vaazlarda sizlere duyurmuştum. Eski müftülük binası, camii ve kuran kursu yıkıldı. Yerine yeniden Hacı Ali Cihan kardeşimizin yardımları ile camilerden para toplamadan hafriyat yapıldı. İnşaata başlandı. Yakın zamanda inşallah resmi bir temel atma töreni yapacağız.

Alt katta şadırvan ve abdest alma yerleri, zemin katta 400 kişilik bir camii yapılacak, en üst katta yine 400 kişilik modern bir konferans salonu ara katlarda irşad büroları, hac ve umre büroları kütüphane ve toplantı salonları şeklinde düzenlenecektir. Kuran kurslarımız yeni yapacağımız komplike alandada olacaktır. İnşaat tamamlandığında inşallah beş katlı olacaktır. İnşallah duanıza ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148