banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

“Kırıkkale’yi tanımayan öğrenci kalmayacak” projesi

banner1357

Kırıkkale’de “Kırıkkale’yi tanımayacak öğrenci kalmayacak” projesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik gezi programı düzenlendi. Yaklaşık 7 bin üniversite öğrencisi Kırıkkale’yi yakından tanıyacak.Kırıkkale Belediyesi...

KIRIKKALE 25.12.2018, 11:19
“Kırıkkale’yi tanımayan öğrenci kalmayacak” projesi
banner1353
banner1375

Kırıkkale’de “Kırıkkale’yi tanımayacak öğrenci kalmayacak” projesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik gezi programı düzenlendi. Yaklaşık 7 bin üniversite öğrencisi Kırıkkale’yi yakından tanıyacak.

Kırıkkale Belediyesi ile Kırıkkale Üniversitesi işbirliği içerisinde öğrencilerin Kırıkkale’yi tanıması için hazırlanan proje hayata geçti. “Kırıkkale’yi tanımayan öğrenci kalmayacak” sloganı kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik Kırıkkale Belediyesi tarafından gezi programı düzenlendi.

Kırıkkale Belediyesi tarafından, üniversite öğrencilerine yönelik rehber eşliğinde düzenlenen gezi programında öğrencilere Tarihi Kırıkkale Evleri, Şehir Parkı, Sevgi Yolu ve Cumhuriyet Meydanı, Kültür Parkı ve Celal Bayar Parkının tanıtımı yapıldı. Sezon sonuna kadar yaklaşık 7 bin öğrencinin şehrin tanıtımı amaçlı gezi programına katılması planlanırken, hazırlanan proje ile Kırıkkale Üniversitesinin şehre katkısının artması amaçlanıyor.

Projenin öğrencileri şehir merkezine çekmek için son derece önemli oluğunu belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, "Üniversitemiz ve Belediyemiz iş birliğinde Kırıkkale’yi tanımayan öğrenci kalmayacak’ sloganıyla başlatılan proje kapsamında öğrencilerimize şehrimizi gezdirdik. Gezi programında Belediyemiz tarafından görevlendirilen rehber eşliğinde şehir merkezinin temelini oluşturan Tarihi Kırıkkale Evleri, Şehir Parkı, Sevgi Yolu ve Cumhuriyet Meydanı, Kültür Parkı ve Celal Bayar Parkı’nın tanıtımı yapıldı. Bu proje ile üniversitede öğrenim gören öğrencilerimizin hem Kırıkkale’yi tanımasını sağlayacak hem de öğrencilerimizin şehir merkezinde hoş vakit geçirebilecekleri alanların yerinin belirlenmesi sağlanmış olacak. Sezon sonuna kadar binlerce öğrenciye şehrimizin tanıtımını yapmış olacağız" dedi.
Yorumlar (0)
banner1474
hafif yağmur
Namaz Vakti 22 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42