banner1219

’Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru’ buluşması

İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru Projesi’nde öğrencilerin doğayla planlanan ilk buluşması gerçekleştirildi.Kırıkkale Anadolu Hilali Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Derneği tarafından geliştirilen...

’Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru’ buluşması

İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Çevreni Tanı, Doğal Hayatı Koru Projesi’nde öğrencilerin doğayla planlanan ilk buluşması gerçekleştirildi.

Kırıkkale Anadolu Hilali Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Derneği tarafından geliştirilen ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının desteklediği proje kapsamında ilkokul öğrencilerinin doğayı tanımasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Projeye yönelik düzenlenen toplantıdan sonra projenin ilk buluşması Yahşihan ilçesi Irmak köyünde oldu. Öğrenciler, bahar mevsiminin gelmesi ve doğanın canlanması ile köyde bulunan izcilik tesisinde rehber ve eğitmenler eşliğinde çalışmalara başladılar.

Dernek başkanı ve proje koordinatörü Ömer Tanju Cihan, projede pratik bilgilerin çeşitli çalışmalar ile öğrencilere verildiğini bunların doğada uygulama çalışmaları ile pekiştirilip eğitimin kalıcı olmasının amaçlandığını söyledi ve proje kapsamında çalışmalara katılanlara teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148