doğa yataks duru
 
5s dikey akın bilgi

Kılıçdaroğlu Samsun’u işaret etti ‘Ekonomiye Katkısı Olur’

Kılıçdaroğlu Samsun'u işaret etti 'Ekonomiye Katkısı Olur'
Daha Fazla Göster

Kılıçdaroğlu Samsun’u işaret etti ‘Ekonomiye Katkısı Olur’ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun – Çorum – Mersin Demiryolu hattının yapılması gerektiğini söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun – Çorum ve Mersin Demiryolu hattının yapılması gerektiğini belirterek, “Kendi vicdanımıza şu soruyu soralım. İstanbul’a kanal mı yapılsın, Samsun – Çorum – Mersin demiryolunu mu yapalım? Hangisini yaparsak Türkiye kazanır” dedi.

TÜRKİYE KAZANIR

Demiryolu hattı ile maliyetin düşeceğini, ekonomiye ciddi katkılar sağlanacağını belirten Kılıçdaroğl, “”Samsun, Çorum ve Mersin hattının yapılması lazım. Kendi vicdanımıza şu soruyu soralım. İstanbul’a kanal mı yapılsın, Samsun-Çorum-Mersin demiryolunumu yapalım. Hangisini yaparsak Türkiye kazanır. Eğer siz Samsun-Çorum-Mersin demiryolunu yaparsanız bunun ekonomiye çok ciddi katkısı olur. Büyük katkısı olur. Kamyonlarla taşıyacağınıza demiryolu ile taşıyacaksınız. Maliyeti düşüreceksiniz. Rekabet edeceksiniz. Dünyanın her tarafına ürününüzü daha ucuz göndereceksiniz” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir