CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Samsun Canlı Haber’e Konuştu… “Salgın Süreci Doğru Yönetilmiyor”

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kemal Zeybek Samsun Canlı Haber’e Konuştu… “Salgın Süreci doğru Yönetilmiyor” CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, hükümetin koronavirüs sürecinin doğru yönetemediğini belirtti.

 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, koronavirüsle birlikte ülkenin zor bir dönemden geçtiğini belirterek,” Şu anda pandemi süreci doğru yönetilmediği gibi bundan sonraki önlemlerin alınması ve daha etkin mücadele edilmesi gerekiyor” dedi.

GÜNDEM TAM KAPANMA
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Canlı Haber TV ekranlarında Dilber Bahadır’ın sorularını yanıtladı. Zeybek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı 17 günlük tam kapanma kararını değerlendirdi.

SÜREÇ YÖNETİLEMİYOR
Zeybek 17 günlük kapanmanın yeterli olmadığını belirterek, “Şu anda sağlıkçılarla konuşuyoruz bilim insanlarını dinliyoruz en az 28-30 gün kapanmanın gerek olduğunu dile getiriyorlar. İngiltere bir ara çok fazla bu işten etkilenmişti ama ülkeyi dört ay kapattılar. Dört ay emeklilerin, çalışanların, esnafın, sanayicinin tüm gelirlerini devlet karşıladı. Demek ki ekonomisi güçlü ülkeler bunu yapabiliyor. Yani şunun yapılması gerekiyor: şuanda pandemi süreci doğru yönetilmediği gibi bundan sonraki önlemlerin alınması ve daha etkin mücadele edilmesi gerekiyor. Peki pandemi sürecinde ne yapmak gerekiyor? Esnafın, sanayicimizin, çiftçimizin tüm ekonomik gelirleri kesintiye uğrayanlara destek verilmesi gerekiyor. Şeffaf olmayan bilim kurulunu almış olduğu kararları uygulamayan bilimsel verilerden uzak her şeyin tek bir insan biliyormuş gibi tek bir ağızdan yönetilmesi doğru değil. Daha demokratik bir şekilde insanların görüşleri alınarak ülkenin doğru yönetilmesi gerekiyor” dedi.

TÜRKİYE ZAAFA UĞRADI
Hükümetin şeffaflıktan uzak kalarak ülkeyi yönetme ağırlığının kalmadığını dile getiren Milletvekili Zeybek,
Derhal günümüzdeki mevcut siyasal iktidarın değişerek, yeniden topluma yön verebilen demokratik kararlar alabilen, istikrarlı yönetebilecek kadrolara ihtiyacı var. Yani bu pandemi süreci ekonomik koşulları bu hale getirdi ama zaten koşullar 2018’de kendisini belli etmişti. Ancak o dönemden toplumdan aldılar ama bir şey veremediler. 128 milyar dolar diyoruz nerede bu para? Nereye aktarıldı kime verdiniz? Bu pandemi sürecinde bunu yapabilecek cüreti kendinizde nasıl görebiliyorsunuz? Doğru değil bunlar. 128 milyar doların hesabını vermek zorundalar. Bu halk, inşallah vereceği oylarla siyasal iktidarın değişimiyle 128 milyar doların nereye gittiğinin cevabını kesin olarak alacak. Yüce divan bunu yargılayacaktır. Halkımız görüyor, bunların ne yaptıklarını.. Üstüne üstlük bu mevcut siyasal iktidarın kötü yönetimiyle Türkiye çok büyük bir zaafa uğradı” ifadelerini kullandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir