Samsun'da iş insanları ve STK'lar, 10 ilin etkilendiği depremlerin ardından harekete geçti Samsun'da iş insanları ve STK'lar, 10 ilin etkilendiği depremlerin ardından harekete geçti

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili Kanal S ekranlarında açıklamalarda bulunarak " Haktan, hukuktan, adaletten, demokrasiden yana. Böyle bir insanın neden Cumhurbaşkanı adayı olmasında bir endişe olacak?" dedi.

"ENDİŞE OLMAZ"

Zeybek, Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S'de gazeteci Barış İpek'in sorularını yanıtladı. Önemli açıklamalarda bulunan Zeybek, 6'lı masanın oluşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde olduğunu kaydeden Zeybek şunları söyledi: "Sayın Genel Başkanımızın 2010'dan bu yana CHP'nin liderliğinde bir yönetim yapısı var. Birikim, devlet tecrübesi, devlet ön plana çıkıyor. Biz şöyle görüyoruz laik, demokratik Cumhuriyet'ten yana kim varsa, bu ülkenin milli misakı sınırlarını kim savunuyorsa, bu ülkede ay yıldızlı bayrağın altında kim durmak istiyorsa biz onlarla beraberiz. Bu değerlerin dışına çıkanlarla beraber değiliz. Esas olan icraattır, gerçeklerdir. Pis bir koku varsa ortadan kaldırılamaz. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, gerek demokratik yapısı, anayasa ve hukuktan yana tavrıyla, yaptıklarıyla, mütevazı duruşuyla, devletteki uzun süreli birikimiyle kendisini ispat etmiş bir insan. Topluma kime sorarsan devleti her yönüyle bilen, yönetmesinde kabiliyet sahibi olan kim diye sorsanız Sayın Genel Başkanımız çıkar. Çünkü haktan, hukuktan, adaletten, demokrasiden yana. Böyle bir insanın neden Cumhurbaşkanı adayı olmasında bir endişe olacak?"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.