banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Turizm Haftası Selçuklu Müzesinde Kutlandı

banner1357

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Müzesinde yapıldı.Düzenlenen etkinliğe Vali Orhan Düzgün, Vali Yardımcısı ve Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Vali Yardımcısı...

KAYSERİ 15.04.2014, 13:56
Turizm Haftası Selçuklu Müzesinde Kutlandı
banner1353
banner1375
15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Müzesinde yapıldı.

Düzenlenen etkinliğe Vali Orhan Düzgün, Vali Yardımcısı ve Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Vali Yardımcısı ve Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, turizm sektörünün temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Programda konuşan Vali Orhan Düzgün, "Kayseri'nin pek çok kültürel mekanları var. Bugün burada bulunan arkadaşlarımızın çoğu belki buraya ilk kez gelmişlerdir. bu yönde burası çok önemli bir mekan. Türkiye yıllardır turizm pastasında ciddi oranda pay aldı. Hemen yanı başında bulunan peri bacalarına 1 milyon civarında turist geliyor. İşte oraya gelen turistlere Kayseri'nin tanıtılması çok önemli. Kayseri pek çok medeniyeti bünyesinde barındırıyor. Aslında Kayseri turizm bakımından da bünyesinde pek çok potansiyeli barındırıyor. Kayseri ulaşılabilir olma bakımından da çok ciddi avantajlara sahip" diye konuştu.

'Tabi sahip olduğumuz avantajların tanıtılmasında birkaç metot var' diyen Düzgün, "Bu tür programları kapalı mekanlardan çıkartıp bu tür tarihi mekanlarda yapabiliriz. Diğer etkili metot seyahat acentalarını ilimize davet ederek etkili bir metot uygulayabiliriz. Ayrıca Kayseri'de gördüğüm en büyük eksiklik şehre turist geldiği zaman onları gezdirecek rehberimiz yok. İnşallah bu eksiklikte giderilecektir" dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş ise, "Turizm Haftasının amacı konusu olan turizm bilincini geliştirmek. Bu vesileyle çeşitli programlar düzenledik. Turizm Haftasını halkımıza anlatmaya çalışacağız. Turizm çok önemli bir sektör. İnsanlara istihdam imkanı sağlıyor. Bu açıdan Turizm Haftasının ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Orhan düzgün ve beraberindeki protokol Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Müzesi önüne açılan sergiyi gezdi.

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40