banner1518

banner1365

banner1519

banner1345

banner1496

banner1534

Melikgazi Belediyesi BESK beklemede

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU, AMPUTE FUTBOL VE TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL İLE OTURARAK VOLEYBOL LİGLERİNİ ERTELEMİŞTİ. YAPILAN SON DEĞERLENDİRME TOPLANTILARINDA BU LİGLERİN ETAPLI GRUP ORGANİZASYONU ŞEKLİNDE OLMASI FİKRİ AĞIR BASTI. BU LİGLERDE YER ALAN MELİKGAZİ BELEDİYESİ BEDENSEL ENGİLLİLER SPOR KULÜBÜ İSE BU KARARLARIN NETLEŞMESİ İÇİN BEKLEMEYE KOYULDU.

KAYSERİ 04.11.2020, 12:23
3
Melikgazi Belediyesi BESK beklemede
banner1375

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, ampute futbol ve tekerlekli sandalye basketbol ile oturarak voleybol liglerini ertelemişti. Yapılan son değerlendirme toplantılarında bu liglerin etaplı grup organizasyonu şeklinde olması fikri ağır bastı. Bu liglerde yer alan Melikgazi Belediyesi Bedensel Engilliler Spor Kulübü ise bu kararların netleşmesi için beklemeye koyuldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yeniden değerlendirme yapmak için bu branşların kulüp yöneticileri ile İstanbul ve Ankara da toplantı düzenledi. Federasyon Başkanı Arif Umit Uztürk, pandemiden kaynaklı nasıl bir yol izlenmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Yapılan toplantıların ardından deplasmanlı liglerin sporcular ve herkes için riskli olacağından etaplı grup organizasyon şeklinde oynanmasına yönelik öneriler ağırlıklı masaya yatırıldı. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Umit Uztürk, aldıkları önerileri ilgili bakanlıklar ile tekrar görüşüp çıkan sonucu kulüplere bildirileceğini söyledi. Hem ampute futbol hemde tekerlekli sandalye basketbol liglerinde Kayseri’yi temsil eden Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve spor kulübü adına toplantılara katılan Faruk Şahin, konu ile ilgili şunları söyledi: “Gönül ister ki böylesine dünya çapında bir salgın olmasa ve kaldığımız yerden devam etsek ancak bir çok şehirden gelen ve imkanları birbirinden farklı kulüp yöneticileri olarak en sağlıklı çözümün bu olduğunu düşünüyoruz. İki kez ertelenen ampute futbol A milli takım kampı nihayet başladı ve kardeşimiz Mehmet Erdoğan kampa katıldı. Sporcularımızın tamamen soğumamaları için kısa da olsa bir etkinlik olsun istiyoruz ancak elbette önce sağlık diyerek alınacak kararları bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)