banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Karayel: "Trump’ın tavrı AB ile ilişkilerimizi güçlendirdi"

banner1357

AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel, Trump’ın Türkiye’ye karşı sergilediği tavrın, Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye’nin ilişkilerinin güçlendirdiğini söyledi.AK Parti Kayseri...

KAYSERİ 04.09.2018, 17:27
Karayel: "Trump’ın tavrı AB ile ilişkilerimizi güçlendirdi"
banner1353
banner1375

AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel, Trump’ın Türkiye’ye karşı sergilediği tavrın, Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye’nin ilişkilerinin güçlendirdiğini söyledi.

AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, cemiyetin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyarette konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel de, "AB ile ilişkilerimizin ısınması ve sıcak olması önemlidir. Bunun bu ara ısınma sebeplerinden bir tanesi de, biliyorsunuz ki özellikle ABD’nin tutunduğu tavır ve Trump’ın açıklamalarından sonra AB’nin kurumlarının başındaki isimlerden gelen olumlu açıklamalardır. Bunlarda ilişkilerin ısınması için olumlu adımlar oldu. Bizde bunları karşılıksız bırakmıyoruz. Avrupa’ya karşı benzer tutumlar takınmış olan Trump, Türkiye’ye karşı doları bir silah olarak kullanma gayreti içerisine girdi. Bu tavrın karşısında sadece Avrupa ve Türkiye yok. Çin’e ve Rusya’ya da aynı tavır sergileniyor. Dolayısıyla bunların hepsini bir arada değerlendirdiğimizde, Trump’a ve Amerika’ya karşı bir rahatsızlık söz konusudur. bunun da özellikle dile getirilmesi gerekiyor. Son dönemde dolar üzerinden Türkiye’ye gerçekleştirilmeye çalışılan operasyonu da bu süreç içerisinde vurgulamak istiyorum. Çünkü Türkiye’ye 15 Temmuz’da diz çöktüremeyenler şimdi ekonomi üzerinden aynı senaryoyu devreye sokmuş bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:47
Öğle 12:52
İkindi 15:23
Akşam 17:47
Yatsı 19:10