banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Doğal Ürünler Bahçesi’ndeki üreticilere çilek fidesi dağıtıldı

banner1357

Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Harikalar Diyarı’nda kurulan Doğal Ürünler Bahçesi, bu sezon da tamamen doğal ve organik ürünleri sofranıza sunmaya devam edecek. Doğal Ürünler Bahçesi’ndeki üreticilere Büyükşehir Belediyesi...

KAYSERİ 04.05.2018, 14:21
Doğal Ürünler Bahçesi’ndeki üreticilere çilek fidesi dağıtıldı
banner1353

Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Harikalar Diyarı’nda kurulan Doğal Ürünler Bahçesi, bu sezon da tamamen doğal ve organik ürünleri sofranıza sunmaya devam edecek. Doğal Ürünler Bahçesi’ndeki üreticilere Büyükşehir Belediyesi tarafından organik çilek üretiminin desteklenmesi için çilek fidesi dağıtıldı.

Kayseri’de yaşayanların daha sağlıklı beslenmesi için kurulan Doğal Ürünler Bahçesi’nde organik üretimin desteklenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği (KAPTAR) tarafından yapılan çalışmayla üreticilere organik çilek fidesi dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Duran Safrantı, şehrimizdeki organik çilek üretimini desteklemek için Bünyan’da açılan Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi’nde kadın çiftçilere eğitim verildiğini söyledi. Çileklerin nasıl dikileceği ve nasıl yetiştirileceği konusunda verilen eğitimlerin tamamlandığını dile getiren Safrantı, “Eğitimde başarılı olan kadın üreticilerimize çilek fidelerini dağıtıyoruz. Böylece çiftçilerimizin ekonomilerine katkı sağlamış olacağız. Ürünlerin bereketli olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Kadın Çiftçiler, Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi’nde eğitim alan üreticiler de aldıkları eğitim doğrultusunda üretime başladıklarını ifade ederek Ramazan ayı itibariyle satışlara başlayacaklarını ve reçellik çileklerin Doğal Ürünler Bahçesi’nden temin edilebileceğini belirttiler. Kadın çiftçiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e vermiş olduğu destekler nedeniyle teşekkür ettiler.
Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:39