banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

AGÜ’de TEDx Konferansları

banner1357

Son yıllarda Türkiye’de de düzenlenen, alanında en iyiler tarafından, ilham veren fikirlerini anlatıldığı dünyaca ünlü TEDx konferanslarından biri de Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) yapıldı.Sümer Kampüsü Konferans Salonunda “Bridging...

KAYSERİ 04.05.2018, 18:04
AGÜ’de TEDx Konferansları
banner1353
banner1375

Son yıllarda Türkiye’de de düzenlenen, alanında en iyiler tarafından, ilham veren fikirlerini anlatıldığı dünyaca ünlü TEDx konferanslarından biri de Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) yapıldı.

Sümer Kampüsü Konferans Salonunda “Bridging the Future (Geleceğe Köprü)” konu başlığıyla yapılan konferansa konuşmacı olarak Abdullah Gül Üniversitesi’nden Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Cindoğlu, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Evren Mutlugün, Akademisyen, Yazar ve Girişimci Semih Yalman, Yüksek Lisans Öğrencisi Nuray Koç ve Lisans Öğrencisi Abdullah Turgut katıldı.

Konferansta konuşmacılar, yükseköğretimdeki gelişmelerden teknolojideki yeniliklere, müzikten hayal kurmaya ve hayallerini gerçekleştirmeye kadar bir çok güncel konular ele alındı.

Rektör Prof. Dr. Sabuncuoğlu, “Yüksek Öğretimde Yeni Yaklaşımlar” konulu konuşması ve sunumu ile katılımcıların dikkatini çekti.

Prof. Dr. Sabuncuoğlu konuşmasında özellikle gençlere girişimci olmalarını, hayal kurmalarını fark yaratmalarını önerdi. Teknolojiyi çok iyi bilmeleri kullanmanın önemini vurgulayan Sabuncuoğlu, herkesin değişen dünyaya ve gelişen teknolojiye ayak uydurması gerektiğini söyledi.

Çok sayıda öğrenci, akademisyen ve davetlilerin katıldığı TEDx AGÜ konferansları önümüzdeki aylarda da organize edilerek devam edecek.
Yorumlar (0)
banner1381
12°
açık
Namaz Vakti 18 Kasım 2019
İmsak 05:51
Güneş 07:20
Öğle 12:25
İkindi 14:57
Akşam 17:20
Yatsı 18:44