SAMSUN (AA) - Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası grekoromen 85 kiloda altın madalya kazanan Muhammed Furkan Dursun, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ı ziyaret etti.

Yılmaz, Dursun, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun'u makamında kabul etti.

Yılmaz, Dursun'u tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Dursun'dan olimpiyat şampiyonluğu beklediklerini ifade eden Yılmaz, "Böylesi başarılı gençlerimizin yetişmesi için bizler elimizden geleni yapmaktayız. Muhammet Furkan kardeşimiz aldığı başarı ile ülkemizin gururu olmasının yanı sıra gençlerimiz için başarının örneği oldu. Kardeşimizin başarısının devamını diliyorum." dedi.

Havza Belediye Başkanı İkiz ise Havzalı bir gencin böylesi bir başarı yakalamasının haklı gururunu yaşadıklarını belirterek "Muhammed Furkan kardeşimiz sadece Havza'nın değil tüm ülkenin gururu oldu. İnşallah alacağı başarılarla unutulmaz güreşçiler arasında yerini alacaktır." dile konuştu.

Dursun da Türkiye’ye böyle bir mutluluğu yaşattığı için gururlu olduğunu dile getirerek daha büyük başarılar elde etmek için çalışacağını söyledi.