banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

banner1397
02.08.2019, 08:44

Kavun, karpuz…

Pazara veya manava gidip kavun karpuz almak istersek, karpuza bakarız kavunun dibini koklarız. İyi olup olmadığını biz anlamasak bile anlayan birine veya satıcıya sorarız, yani ince eleyip sık dokur kavun ve karpuzu öyle alırız. Eğer iyi çıkmaz ise bir daha o satıcıdan böyle bir alışveriş yapmayız.

Zaten satıcılar da mallarını alırken, çok dikkat edip iyisini alıyor. Yanılma payları çok düşük oluyor.

Peki biz milletvekili, belediye başkanı seçerken  kavun karpuz alırken gösterdiğimiz titizliği gösteriyor muyuz? Bana göre göstermiyoruz hem de hiç göstermiyoruz. Ondan sonra da adamlar bir hata yaptıkları zaman, ağzımıza geleni söylüyoruz.

Gerçi bu adayların belirlenmesinde vatandaşın hiç günahı yok, çünkü belirlemeyi sıralamayı genel merkezler ve genel başkanlar yapıyor; bizler de sadece ve sadece oy veriyoruz.

Gerçi milletvekilliğinin bir kıymeti harbiyesi kalmadı. Sadece tatilden fırsat bulup Meclis’e geldikleri zaman bir zahmet parmak kaldırıyorlar, onun dışında yaptıkları bir iş yok.

Bakanlar dışarıdan atanmış vekillere ve seçmene karşı bir sorumlulukları yok. Sadece onları oraya atayan kişiye karşı sorumluluk taşıyorlar. Madem böyle bu milletvekili sayısı neden 450’den 600’e çıkmış anlamış değilim.

Bunları ne için yazıyorum…

İktidar partisi bir sürü hata yaptığı için mahalli seçimlerde başarılı olamadı. Türkiye’deki en büyük üç ilin büyükşehir belediyelerini kaybetti…

Muhalefet ne diyordu belediyelerde adam kayırıyorsunuz eş dost akrabaları, belediyelere doldurdunuz, ihaleleri kendi yandaşlarınıza veriyorsunuz, adil davranmıyorsunuz, partizanlık yapıyorsunuz.

Peki son günlerde basından takip ettiğimiz kadarıyla daha popolarını koltuğa koyup ısıtmadan kendi akraba-i taallukatı belediyenin değişik kademelerine yerleştirmek ne oluyor? Hem de genel başkanları bas bas bağırıp onları ikaz etmesine rağmen…

Kabahat onlarda değil kavun alırken bu kadar dikkat eden insanoğlu, seni ve senin şehrini yönetecek insanı seçerken daha dikkatli olmak zorunda…

Öztürk Yılmaz diye CHP’li bir milletvekili vardı kendisini milletvekili yapan Kılıçdaroğlu’na kafa tuttuğu için partiden ihraç edilmişti. Şimdi bu belediye başkanları için nasıl bir işlem yapılacak merak ediyorum. Hem genel başkanlarına karşı gelmişler hem de partilerini kamuoyu nezdinde küçük düşürmüşlerdir…

Demek ki kavun karpuz alırken gösterilen titizlik, belediye başkanı seçerken gösterilmemiştir…

Yani ezcümle kavunlar kelek karpuzlar kabak çıkmıştır…

Yorumlar (0)
banner1381
sisli
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:50
Güneş 07:19
Öğle 12:25
İkindi 14:57
Akşam 17:21
Yatsı 18:44