Polis ekiplerince Kavak’ta camiler, parklar ve topluma açık alanlarda ilçe halkına çeşitli dolandırıcılık olayları, hırsızlık konuları ile KADES uygulaması halkında bilgi verildi.

Vatandaşlara açıklamamalarda bulunan polis memurları, “Kendisini asker, polis, savcı olarak tanıtan ve para isteyen hiç kimseye inanılmasın. Vali, belediye başkanı gibi makamların adını kullanarak tekerlekli sandalye, hasta ve engellilere yardım adı altında para isteyenlere havale yapmayın. ‘Adınız veya banka hesabınız terör örgütü ile ilgili yürütülen soruşturmalara karıştı’ gibi senaryolar üreterek sizden para ya da altın isteyenlere inanmayın. Telefonunuza ‘ödül kazandınız’, ‘hakkınızda icra takibi başlatıldı’, ‘sigorta borcunuz var’, ‘krediniz çıktı’ şeklinde gelen mesajlara inanmayın."

ALIŞVERİŞ YAPACAĞINIZ YERLERE DİKKAT EDİN

"Güvenli olmayan internet sitelerinden ve şahısların sosyal medya hesaplarından alışveriş yapmayın, indirimli/hesaplı satış tuzaklarına inanmayın. ‘Kredi kartı aldatı iade edeceğiz, tarım sigortası/desteği ödemesi yapacağız, hayat sigortası yapacağız’ gibi bahaneleri arayanlara inanmayın, banka hesap numarası, şifresi gibi kişisel bilgilerinizi vermeyin, bunlara inanmayın” uyarılarında bulundular.

Merve İlhan ile Haberin Penceresi 4 Mart Pazartesi Merve İlhan ile Haberin Penceresi 4 Mart Pazartesi

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.