doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Kastamonu, Sinop Ve Bartın’daki Sellerde Son Durum: Fotoğraflar Kahretti! Bölgeden Acı Haber

selden-fotograflar-1308
Daha Fazla Göster

Kastamonu, Sinop Ve Bartın’daki Sellerde Son Durum: Fotoğraflar Kahretti! Bölgeden Acı Haber AFAD’ın açıkladığı son verilere göre, sel felaketinde can kaybı 38’e yükseldi

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kastamonu ve Sinop’taki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 38’e yükseldiğini açıkladı. Bartın’da kaybolan 1 vatandaşı arama çalışmaları ise devam ediyor.

Ege ve Akdeniz’de günlerce devam eden yangınların yaraları henüz sarılmamışken, şimdi de Karadeniz’de sel felaketi etkili oldu. Şiddetli yağışlar özellikle Kastamonu, Sinop ve Bartın’da sele neden olurken, çok sayıda ev çöktü, yollar kapandı ve köprüler yıkıldı. Bölgeden gelen fotoğraflar afetin boyutunu gözler önüne sererken acı haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıklamasıyla birlikte selde hayatını kaybedenlerin sayısı 38’e yükseldi.

21.59 BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: 6 VATANDAŞIMIZIN CENAZESİNE ULAŞTIK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sel afetinin yaşandığı Sinop’un Ayancık ilçesinde açıklamalarda bulundu.

Bakan Karaismailoğlu, “Ayancık’ta dünden daha iyi durumdayız. Ulaşılamayan köylere peyderpey ulaşıyoruz, kapalı yolları açıyoruz. Bütün planlarımızı ve programlarımızı yaptık, inşallah kısa sürede burada hayatı normale döndüreceğiz. Hasar görmüş köprülerimizin tamiri, yenilerinin yapımı ve yıkılmış köprülerin yerine geçici ulaşım yollarının imalatları da yapılıyor. Her noktada topyekun bir mücadele var. Ayancık için kayıplardan 6 vatandaşımızın cenazesine ulaştık. Dileğimiz bu sayının artmamasıdır. Şu an için Ayancık’ta 6 vatandaşımız vefat etti. İletişim bakımından bir sıkıntımız yok, köylerde bazı sıkıntılar var, elektrikten kaynaklı, bu sorunun giderilmesi için çalışıyoruz. Ulaşamadığımız köylere jeneratör tesis ediyoruz. Hayatın normale dönmesi için çalışıyoruz. Ayancık merkezin tamamına yakınına elektrik ve su verildi, köylere de verilmesi için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bunların da üstesinden geleceğiz” dedi.

21.15 HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 38’E YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kastamonu ve Sinop’taki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının 38’e yükseldiğini açıkladı.

Bakan Koca açıklamasında şunları ifade etti:

Kastamonu’da 32 can kaybımız var. 228 kişi selden etkilendi. Hastanelerimizde 12 kişinin tedavisine devam ediliyor. 32 adet ambulans, 24 adet UMKE timi, 1 set çadır, 1 hastane donanımı ve 1 adet unimog ile toplam 215 sağlık personeli görev başında.

Sinop’ta 6 can kaybımız var. Ayancık Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 56 hastanın 38’i Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne nakledildi. 18 hasta evlerine nakledildi. 27 ambulans, 16 UMKE, 1 Mobil komuta aracıyla toplam 149 sağlık personeli görev başında.

selden fotograflar 1308 Güncel sel ic 2 1308 Güncel sel ic 3 1308 Güncel sel ic 4 1308 Güncel sel ic 5 1308 Güncel sel ic 1308 Güncel

sel ic 6 1308 Güncel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir