banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Kars’ta temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor

banner1357

Kars’ta, vatandaşların daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için belediye temizlik işleri ekiplerini 24 saat hizmet veriyor.Kars’ta Cadde ve sokakların daha temiz olması için seferberlik başlatan Temizlik İşleri Müdürlüğü...

KARS 10.07.2018, 10:43
Kars’ta temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor
banner1353
banner1375

Kars’ta, vatandaşların daha temiz ve yaşanılabilir bir çevrede yaşaması için belediye temizlik işleri ekiplerini 24 saat hizmet veriyor.

Kars’ta Cadde ve sokakların daha temiz olması için seferberlik başlatan Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğu ekiplerce başta çöp olmak üzere cadde ve sokaklar temizleniyor.

Konuyla ilgili Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan yazılan açıklamada, “Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimiz süpürülüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Mahallelerimizde ve bir çok bölgede temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temizlik ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yapmaktadır. Bunların yanı sıra 23 mahallemizde de ciddi bir temizlik operasyonu yapıyoruz. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Evsel atıkların toplanması ekiplerimiz tarafından 3 vardiya olarak günün 24 saati yapılmaktadır. Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimizin tamamı sabah saat 06.00 itibari ile süpürülmeye başlanıyor. Ayrıca saat 14.00 itibari ile tüm ana arter ve yaya trafiğin yoğun olduğu bölgelerimizde saat 21.00’e kadar süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Gece saat 23.00 itibari ile sabah saat 06.00’a kadar toplanan ana arterlerin süpürme ve temizliği yapılıyor. Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Temizlik Ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yapmaktadır. Buradan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çöplerini zamanında ve belirlenen yerlere bırakmaları gerekiyor.”
Yorumlar (0)
banner1474
22°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:07
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:01