banner1223

Kars’ta Bakan Arslan, farkı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın girişimleriyle Kağızman’a üniversite öğrencileri için 534 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu yaptırılacak.Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından 12 bin 500 metre kare alana yapılması...

Kars’ta Bakan Arslan, farkı
banner1227

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın girişimleriyle Kağızman’a üniversite öğrencileri için 534 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu yaptırılacak.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından 12 bin 500 metre kare alana yapılması planlanan yurtta, mescit, kantin, tek kişilik odalar, çalışma odaları, yemekhane ile tam donanımda 5 yıldızlı otel konforunda olacak.

20 Haziran 2018 tarihinde ihale edilerek hemen yurdun yapımına başlanacağını ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan, “Kağızman’ın eksiklerinden olan KYK Yurdu 20 Haziran tarihinde ihale edilecek. Hemen yapımına başlanacak. Öğrencilerimizin hizmetine hazır hale getirilecek. Üniversite öğreniminde Kars’ı ve Kağızman’ı tercih eden evlatlarınızın barınma sorunu böylece ortadan kalkmış olacak hayırlı olsun” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148