KARDEF’ten O Müftüye Tepki Çığ Gibi!

kardef-tepkı-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KARDEF’ten O Müftüye Tepki Çığ Gibi! Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu Akçakoca Müftüsü Soytekinoğlu’nun Selanik göçmenleriyle ilgili sözlerine tepki gösterdi

Düzce Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu Kabakoz İsmail Sadi Camii’nde Cuma namazında kürsüye çıkarak vaaz verdi. Selanik göçmenleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Soytekinoğlu’nun “Selanik Göçmenlerinin yüzde 90’ı için ateist” ifadesini kullandığı iddia edildi. Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu’ndan ( KARDEF) yapılan açıklamada müftünün sözlerine tepki geldi.

0cfab60c d006 4694 8b0a afe442240583 Samsun

NİFAK TOHUMLARI EKİLİYOR

KARDEF’ten Açıklamada  şu ifadelere yer verildi: Düzce ilimiz Akçakoca ilçesinde görev yapan müftü Şaban Soytekinoğlu, Cuma namazı öncesi bir camide verdiği vaaz sırasında Selanik göçmenleri ile ilgili tarihi gerçeklerle bağdaşmayan ve göreviyle ilgisi olmayan ifadeler kullanmıştır. Söz konusu şahsın kullandığı ifadeler hem anayasamıza ve yasalarımıza, hem de İslam dininin esaslarına aykırı olarak ırkçı, bölücü ve Türk milletinin içine nifak tohumları ekmeye yöneliktir. Devlet memuriyetiyle, müftülük ve din görevlisi olma vasfıyla kesinlikle bağdaşmayan bu çirkin ve suç içerikli sözlerden dolayı Diyanet İşleri Başkanlığımızı, Düzce Valiliğimizi ve Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz. Bu vesile ile biz Balkan göçmenleri ve özelde Selanikliler, Türk Milletinin onurlu birer ferdi olarak Türkiye Cumhuriyetine ve onun kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne olan bağlılığımızı korumaya kararlı biçimde devam edeceğiz.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir