Karar Kulüplere Bırakıldı!

Karar Kulüplere Bırakıldı!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karar Kulüplere Bırakıldı! Ladik Belediyespor Başkanı Kadir Akman, TFF tarafından bir yazı geldiğini fakat lig başlayacaksa tüm kulüplerin katılması gerektiğini diğer türlü muallakta kalınacağını söyledi.

 

KULÜPLERE BIRAKILDI
TFF tarafından 17 Nisan’da başlaması beklenen Bölgesel Amatör Lig’in mayıs ayının son haftasına ertelendiği açıklanmıştı. Samsun’un BAL’daki temsilcileri sezon hazırlıklarına devam ederken bir yanda da TFF’nin açıklayacağını maç programını dört gözle bekliyordu.

Gelinen bu süreçte, sezon sonunun yaklaşmış olması, sıcakların başlaması, koronavirüs riskinin devam etmesi nedeniyle bazı kulüplerin BAL’da oynama haklarını kaybetmeden bu sezon oynamama taleplerini, bazı kulüplerin de sıkıştırılmış bir takvim ile ligin yeni bir statüyle oynatılması taleplerini dikkate alan Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin lige katılıp katılmama kararını belirli kıstaslar koyarak kulüplere bıraktı.

ladik Spor

MUALLAKTA KALIR
Ladik Belediyespor Başkanı Ladik Belediyespor Başkanı Kadir Akman Bölgesel Amatör Lig başlatılacaksa tüm kulüplerin katılması gerektiğini belirterek, “Henüz bir toplantı yapamadık. Bayramın ikinci yada üçüncü günü kulüpte yönetimimiz ile beraber geniş kapsamlı bir toplantı yapacağız. Ligde kimin oynayıp kimin oynamadığını şu anda bilmiyoruz ama takımımız hazır. Eğer ligde takımlar oynarsa oynarız. TFF’nin gönderdiği yazıda oynamak isteyen oynayacak, oynamak istemeyen oynamayacak diyor. Ama eğer lig başlayacaksa herkes oynamalı. Şimdi Samsun’da BAL’da olan 4 takım var. İkisi oynayıp ikisi oynamayacak mı? Yada oynamayanlar arasında kuramı çekilecek yeniden? Böyle olursa bir çok şey muallakta kalacak. Eğer oynanacaksa bütün kulüpler oynamalı” dedi.

ladikk Spor
Esra VURAL


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir