Hilas Otel

Çelik İnşaat

Karadeniz'e önemli uyarı! Önlem alın...

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, tüm Karadeniz'de zirai don tehlikesi olduğunu belirtti. 

Karadeniz'e önemli uyarı! Önlem alın...
banner1311

Geçtiğimiz günlerde Meteoroloji tarafından özellikle Batı Karadeniz'de zirai don tehlikesi için uyarı yapılmıştı. Zirai don tehlikesi hakkında TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan da açıklamalarda bulundu. Soydan, Ordu başta olmak üzere tüm Karadeniz'de zirai don tehlikesi olduğunu belirtti.

Soydan yaptığı açıklamada, 'Hatta birkaç gündür Ordu ve diğer illerimizin yüksek kesimlerinde kar yağışı var. Özellikle 800, 900 ve bin rakımlı alanlardaki fındık bahçelerinde kar var. Dün gece de kar yağdı. Üreticilerimiz tedirgin. Şu anda gördüğümüz kadarıyla don yaşamadık ama risk devam ediyor.' dedi.

Önlem alınması gerektiğini belirten Soydan, 'Üreticilerin birçoğu tarım sigortası yaptırdı. Sigorta yaptırmayanlar, hatta yaptıranlar da bildikleri yöntemlerle, yani dumanlama sistemiyle saman veya lastik yakarak bahçelerde don riskini en aza indirmek için önlem alıyor. Bu önlemi almaya devam etsinler.' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312