banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Karadeniz'de sel! İş makinesi dereye yuvarlandı

banner1357

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde, dere yatağında çalışma yapılan iş makinesi, suya yuvarlandı. Akıntıya kapılıp, kaybolan operatör için arama- kurtarma çalışması başlatıldı. 

KARADENİZ 04.02.2020, 14:25
Karadeniz'de sel! İş makinesi dereye yuvarlandı
banner1353
banner1375

Gölyaka'ya bağlı Saçmalıpınar köyündeki Aksu Deresi yatağında, heyelan sonrası iş makinesiyle çalışma başlatıldı. Çalışma sırasında iş makinesi, dereye yuvarlanırken, operatör Muhammet Yılmaz ise akıntıya kapıldı. İhbar üzerine bölgeye AFAD, itfaiye, jandarma ve Düzce arama- kurtarma ekipleri sevk edildi. Yılmaz'ın bulunması için arama- kurtarma çalışması başlatıldı. 

BARTIN'I DA SEL VURDU
Bartın'da etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle Arıt Deresi taştı, bazı köprüler su altında kaldı.
Kentte dün gece etkili olan sağanak ardından Arıt köyünde su taşkınları yaşandı. Özel İdare, AFAD ve jandarma ekipleri, metrekareye 46,6 kilogram yağışın düştüğü bölgeye giderek, gereken önlemleri aldı. Yağış sonrasında Kabagöz, Akçalı, Tabanözü, Epçiler, Hasanlar, Alibaş Fırınlı ve Sipahiler köyüne giden köprüler sur altında kalırken, vatandaşlar alternatif yollara yönlendirildi.
Bartın kent merkezinden geçen ırmağın debisinin yükselmesi nedeniyle Çağlayan Piknik Alanı da su altında kaldı. Piknik alanı, girişine şerit çekilerek, araç ve yaya geçişine kapatıldı. Ayrıca Bartın Karabük-Bartın Ulus’tan gelen sular Kirazlı köprü barajındaki debiyi yükselmesi nedeniyle baraj kapakları açıldı.
 

Yorumlar (0)