banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Askeri uzman: Karadeniz yolgeçen hanı değil

USS Donald Cook destroyerinin Karadeniz'e tekrar girişini değerlendiren Rus askeri uzman Kojin, sert açıklamalarda bulundu.

KARADENİZ 21.02.2019, 10:39
Askeri uzman: Karadeniz yolgeçen hanı değil

USS Donald Cook destroyerini, Karadeniz'e tekrar giriş yaptı. ABD'nin bu hamlesi Rusya'da eleştirilere neden oldu. Moskova merkezli Ulusal Güvenliğin Genel Uygulama Sorunlarını İnceleme Merkezi Başkanı Aleksandr Kojin, Sputnik'e yaptığı açıklamada, "Bunun, Ukrayna’daki devlet başkanlığı seçimleriyle ilgili olduğunu düşünüyorum. ABD seçimini Pyotr Poroşenko’dan yana yaptı. Bu yüzden Rusya karşıtlığı körükleyecekler. Ukrayna’daki tüm seçim kampanyaları Rusofobi üzerine kurulu. Bunun için ürkütücü şeylere ihtiyaçları var, halkı korkutma ihtiyacını duyuyorlar." dedi.

Amerikalıların ikinci bir amaç peşinde olduğunu ifade eden Uzman Kojin, "ABD gemilerinin düzenli olarak Karadeniz’i ziyaret etmesinin keşif amacı taşıdığı ortada. Askeri-teknik ve diğer türden keşifler yapılıyor. Savaş gemilerimizin Amerikan gemisine eşlik etmesi, ciddi olduğumuzu gösteriyor, tüm süreçleri kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Tutumumuzu daha da sertleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum, çünkü Karadeniz yolgeçen hanı değil” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!