Hilas Otel

Çelik İnşaat

Karabük Valiliğinden Kaza Açıklaması

Karabük Valiliği, geçtiğimiz hafta kamyonetin çarptığı üniversite öğrencisinin öldüğü bölgenin karayollarının sorumluluğu içerisinde olduğu bildirildi.Valilikten yapılan açıklamada, Karabük-Kastamonu karayolu 100. Yıl Mahallesi kavşağında...

Karabük Valiliğinden Kaza Açıklaması
banner1314
Karabük Valiliği, geçtiğimiz hafta kamyonetin çarptığı üniversite öğrencisinin öldüğü bölgenin karayollarının sorumluluğu içerisinde olduğu bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Karabük-Kastamonu karayolu 100. Yıl Mahallesi kavşağında meydana gelen trafik kazasında bir üniversite öğrencisinin hayatını kaybettiği hatırlatılarak, “Kazanın meydana geldiği güzergah her ne kadar şehirlerarası yol olsa da üniversiteye yakınlığı sebebiyle yaya trafiğinin de yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Bu sebeple, yol ile ilgili sorumluluk ve tasarruf her ne kadar Karayolları Bölge Müdürlüğünde olsa da Valiliğimiz konuyu yakından takip etmektedir. Karayolları ile yapılan yazışmalar neticesinde bu yol üzerine sinyalizasyon yapılması işi yatırım planına alınmış, ihalesi yapılmış olmasına rağmen ihaleye yapılan itiraz neticesinde süreç sonuçlandırılamamıştır. İtirazla ilgili yasal süreç devam etmekte olup, en kısa zamanda bahse konu yol üzerinde sinyalizasyon işi yapılarak faaliyete geçecektir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312