Karaaslan Müsilaj Sorunu Hakkında Konuştu

Karaaslan Müsilaj Sorunu Hakkında Konuştu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karaaslan Müsilaj Sorunu Hakkında Konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Marmara Denizi’nde yaşanan çevre sorunlarını çözülmesi adım atıldığını söyledi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda ‘Marmara Denizi Koruma Eylem Planı’ ile müsilaj sorunun çözülmesi konusunda adım atıldığını belirterek, “Marmara yeniden temiz ve sağlıklı günlerine kavuşacaktır” dedi.

TEMİZ GÜNLERİNE KAVUŞACAK
Marmara Denizi’nde deniz salyası başta olmak üzere diğer çevre sorunlarının çözülmesi adımların atıldığını belirten Milletvekili Karaaslan, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız koordinasyonunda yerel yöneticilerin, STK’ların ve bilim insanlarının katılımıyla düzenlenen çalıştayın ardından açıklanan 22 maddelik ‘Marmara Denizi Koruma Eylem Planı’ ile; müsilaj sorununun çözülmesi noktasında çok önemli bir adım atılmıştır. Ortak akılla alınan kararların uygulanması ve Marmara Denizi’nin deniz salyası başta olmak üzere diğer çevre sorunlarından bir an önce kurtulması bölgedeki tüm şehirlerin çabasına bağlıdır. Bu çalışmalarla Marmara yeniden temiz ve sağlıklı günlerine kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir