Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıtasında görevli bir kişi Atatürk Anıtı önünde çekim yapmak isteyen Kanal S ekibini engellemeye kalkıştı

Samsun'un İlkadım İlçesinde Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru, gazetecilerin Atatürk Anıtı önünde canlı yayın yapamayacağını öne sürerek, engel olmak istedi.


AMİRİ GEREKENİ YAPTI

AK Partili Çiğdem Karaaslan: "Millet Bahçesi'ne karşı çıkmaları acı bir durum" AK Partili Çiğdem Karaaslan: "Millet Bahçesi'ne karşı çıkmaları acı bir durum"

Samsun Medya Grubu'na bağlı Kanal S ekibinden Dilber Bahadır ve Umut Can Eren, Atatürk Anıtı'na saldırıyla ilgili görülen davada verilen karara ilişkin canlı yayın yapmak istedi. Bunun üzerine İlkadım İlçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na giderek çekim için hazırlanmaya başladı. Tam bu sırada ekibin yanına Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir zabıta memuru geldi ve çekim yapılamayacağını dile getirdi. Bunun üzerine Bahadır, 'Burası kamuya açık bir alan. Neden çekim yapamıyoruz?' diye sordu. Bunun üzerine zabıta memuru, amiri ile görüşmesi gerektiğini belirterek, Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Amiri Berati Bal'ı aradı. Bal, alanın kamuya açık bir alan olduğunu belirterek, çekim yapılabileceğini söyledi.