doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Kamu Başdenetçisi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde!

kamu-basdenetcisi-buyuksehirde-2209
Daha Fazla Göster

Kamu Başdenetçisi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde! Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Salgın sonrası ilk programını Samsun’da gerçekleştiren Kamu Denetçiliği Kurumu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret etti. Şeref Malkoç, “Önemli olan bu millete hizmetin en kalitelisini, en iyisini sunmaktır. Belediyelerimizin de bakanlıklarımızın da görevi bu. Kamu Denetçiliği Kurumu’nun da görevi bu hizmetleri yerinde görmek ve daha iyi nasıl olur, bu noktada çalışmak” dedi.

AW424149 01 scaled Ana Manşet

VATANDAŞIN HİZMETTEN MEMNUN OLMASI ÖNEMLİ

Kamu Başdenetçisi Malkoç, “Samsun’da bulunmanın heyecanını yaşıyorum. Kamu Denetçiliği Kurumu, idarenin işleyişini hukuki açıdan denetleyen bir kurum. Anayasal bir kurum ve TBMM’ye bağlı. Önemli olan vatandaşa verilen hizmetlerin kalitesinin artmasıdır. Önemli olan vatandaşa hizmet verirken vatandaşın aldığı hizmetten memnun olmasıdır. Bu hizmet de gerek yerel yönetimler tarafından gerek merkezi yönetim tarafından belediye, sağlık, ulaşım ve eğitim hangi konu olursa olsun Kamu Denetçiliği Kurumu’nun amacı bu hizmetlerin kalitesinin artmasına katkıda bulunmaktır” diye konuştu.

AW424149 03 scaled Ana Manşet

VATANDAŞI DİNLEMEK İÇİN SAMSUN’DAYIZ

Eksik ve noksanlıkların rapor edileceğine de vurgu yapan Şeref Malkoç, “Biz hem belediyemizin çalışmalarını yerinde görmek, izlemek, merkezi bakanların buradaki taşra teşkilatlarının vatandaşa sunduğu hizmeti yerinde incelemek ve vatandaşları dinlemek için Samsun’dayız. Samsun kültür, sağlık, tarım, sanayi ve ticaret şehri. O bakımdan buradaki kamu hizmetlerinin kalitesi önemli. Bir bakıma da Türkiye’nin ortalaması, ayarı gibi. Biz bunları yerinde göreceğiz. Yapılan çalışmaları tespit edeceğiz. Eksiklik, noksanlık görürsek bunların düzeltilmesi için ilgili makamlara rapor sunacağız. Bizim milletimiz aziz ve gönlü geniş bir millettir. Tarihe yaşam vermiş bir millettir. Önemli olan bu millete hizmetin en kalitelisini, en iyisini sunmaktır. Belediyelerimizin de bakanlıklarımızın da görevi bu. Kamu Denetçiliği Kurumu’nun da görevi; bu hizmetleri yerinde görmek ve daha iyi nasıl olur bu noktada çalışmak” şeklinde konuştu.

AW424149 05 scaled Ana Manşet

İNCELEMEDE BULUNDU

Başkan Mustafa Demir, görüşmenin ardından Şeref Malkoç’a Saathane Meydan Projesi’nin detaylarını anlattı. Malkoç ve Demir görüşmenin ardından Saathane Meydanı’nda incelemelerde bulundu.

AW424149 04 scaled Ana Manşet

SAATHANE MEYDANI’NDA NELER OLUYOR?

İlkadım İlçesi’nde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ‘Saathane Meydanı Projesi’ ile esnaf hak kaybı yaşayacaklarını belirterek tarihin yok olacağını ve projenin kendilerini mağdur ettiğini söylemiş, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden davacı olmuştu. Esnaf, Başkan Demir’in ortak akılla hareket etmesi gerektiğini, ‘ben yaptım’ anlayışının doğru olmadığını belirterek, mağdur olmak istemediklerini belirtmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir