doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Kamu Bankalarından Flaş Karar!

YENİ1-Recovered-Recovered-Recovered-Recovered
Daha Fazla Göster

Kamu Bankalarından Flaş Karar! Merkez Bankası’ndan Önce Devlet Bankaları Faiz İndirdi.Taşıt, Konut, İhtiyaç Kredisi, 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizleri  Kredi faiz indirimi haberi geldi. Devlet bankaları kredi musluklarını açtı, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Emlak Katılım, Ziraat ve Vakıf Katılım bankası faiz oranları düştü!

0x0 1637219960830 Ekonomi

Merkez Bankası’ndan Önce Devlet Bankaları Faiz İndirdi! Taşıt, Konut, İhtiyaç Kredisi, 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizleri

Merkez Bankası Kasım ayı toplantısı öncesi piyasalarda faiz indirimi beklentisi gerginliği yaşanırken devlet bankalarından peş peşe sürpriz faiz indirimi açıklamaları geldi. Devlet bankaları kredi musluklarını sonuna kadar açtı, ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları değişti.

Peş peşe yapılan faiz güncellemeleri piyasaları sallarken alınan kararlar bankadan kredi çekmek isteyen kişileri sevindirdi. Kredi faiz indirimi yapan bankalar hangileri, hangi bankaların kredi faizleri düştü, en uygun kredi hangi bankada, en yüksek faiz hangi bankada, ihtiyaç kredisi faizleri düştü mü?

0x0 1637219959012 Ekonomi

 DEVLET BANKALARI KREDİ FAİZLERİ GÜNCELLENDİ!

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Emlak Katılım Bankası 18 Kasım 2021 Perşembe gününe faiz oranlarında güncelleme ile başladı. Daha önce konut kredisi faiz oranlarını indiren 3 kamu bankasına ek olarak diğer devlet bankalarında da faiz oranlarında değişikliğe gidildiği görüldü.

Emlak Katılım Bankası konut finansmanı kampanyasını güncelledi ve konut finansmanı kar payı oranını yüzde 1,34 seviyesine çekti. 120 ay vadeli 100 bin lira konut finansmanı kullanan kişinin aylık taksit ödemesi 1.680 liraya düşmüş oldu.

Bir diğer devlet bankası olan Vakıf Katılım Bankası da konut finansmanı oranını düşürdü ve yüzde 1.37 olarak revize etti. Yapılan güncelleme ile 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi aylık taksit tutarı 1.702,65 TL seviyesine düştü.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Katılım bankaları tarafından yapılan faiz güncellemesi sonrasında en uygun konut kredisi faiz oranı yüzde 1,29 seviyesinde sabit kalırken en uygun kredi veren bankalar ise bu oranı uygulayan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank oldu.

Bu oranlar üzerinden 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi aylık taksit tutarı ise bin 643 TL olarak gerçekleşiyor.

0x0 1637219965340 Ekonomi

DEVLET BANKALARI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI ! EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında da güncellemeye giden kamu bankaları arasında en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,55 seviyesine çekildi. En uygun ihtiyaç kredisi veren banka ise bu oranı uygulayan Vakıfbank oldu. Özel bankalarda ise en düşük ihtiyaç kredisi veren banka ING Bank olurken bu bankanın ihtiyaç kredisi faizi yüzde 1,35 olarak uygulanıyor.

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK ARAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Araç kredisi faiz oranları için en düşük faiz oranı yüzde 1,50 olarak uygulanırken en uygun araç kredisi veren banka ise bu oranı uygulayan Vakıfbank oldu. Vakıfbank bu oran ile hem sıfır araç kredisi hem de 2.el taşıt kredisi desteği sağlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir