doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Kaleci Aykut’tan SMG’ye Özel Açıklama: ‘Birlikte Başaracağız’

Daha Fazla Göster

Kaleci Aykut’tan SMG’ye Özel Açıklama: ‘Birlikte Başaracağız’ Oynadığı takımlarda şampiyonluklar yaşayan 28 yaşındaki başarılı kaleci Aykut Özer Samsunspor ile de bunu gerçekleştrimek istediğini, birlik olunması halinde bu sonuca ulaşacağını söyledi

aykut 1 scaled Foto Galeri

FORVETTEN KALECİLİĞE
Samsun Medya Grubu Spor Müdürü Esra Vural’a özel açıklamada bulunan Yılport Samsunspor’un başarılı kalecisi Aykut Özer, Samsunspor’da yer almaktan mutlu olduğunu söyledi. 8 yaşındayken forvet oynadığını fakat kaledeki oyuncunun çok gol yemesi ile kaleye geçtiğini belirten Aykut, “Forvetken her maç 2 gol atardım. Ama 3 gol yerdik. 3 gol atarsam 4 yerdik. Sonra kaleci arkadaşımızı kaleden çıkartıp ben girdim ve kazanmaya başladık. Antrenörüme kalecinin sürekli gol yediğini söyleyince benim kalede kalmamı istedi ve o zamandan beri kaledeyim” dedi.

aykut 3 scaled Foto Galeri

HEDEFLERİ BÜYÜK
Samsunspor’la tanışmasının Mustafa Aztopal sayesinde olduğuna değinen Özer, “Samsunspor’un yeri zaten Süper Lig olmalı. Hollanda’da şampiyonluk yaşadığım zaman Mustafa Aztopal ile tanıştım. Sonra yollarımız ayrıldı. Aztopal, Samsunspor’a geldi. Bende Karagümrük’e gittim. Daha sonra kontratım bitince bana bir teklif geldi. Bende büyük hedefler ve projeler için Samsunspor’a geldim” diye konuştu.

aykut 2 scaled Foto Galeri

TATLI REKABET
Diğer kalecilerle sahada aralarında tatlı bir rekabet olduğunu fakat dışarıda dost olduklarını belirten Aykut, “Bizim saha dışında arkadaşlığımız çok iyi. Hiç bir sorun yok ama saha içinde herkes elinden gelenin en iyisini sergiliyor. Sergilemek zorunda sonuçta futbol bizim ekmek paramız. Alp de Nurullah da çok iyi kaleci. Aramızda tatlı bir rekabette oluyor. Saha içinde performansa dayalı çalışıyoruz. Kale seçimi de hocamızın tercihidir. Karışılmaz” ifadelerini kullandı.

aykut 4 Foto Galeri

HEPİMİZ İNANMALIYIZ
Son olarak taraftara seslenen Özer şunkarı söyledi: “Özellikle evimizde oynadığımız maçlarda tüylerim diken diken oluyor. Taraftarımızın ilgisi beni çok mutlu ediyor. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Lig uzun bir maraton. Bu lige çok iyi başlamamış olabiliriz. Ama hiç bir zaman taraftarımız inancını kaybetmesin. Sonuçta hepimiz inanırsak hayalimiz gerçekleşir”dedi. Esra VURAL Umut Can EREN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir