doğa yataks duru
 
5s dikey arslan bilgi

Kahramanlık Destanı’nın 99. Yılı, Samsun’da Zafer Coşkusu

Samsun'da-zafer-coşkusu1
Daha Fazla Göster

Kahramanlık Destanı’nın 99. Yılı, Samsun’da Zafer Coşkusu 30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Samsun’da da törenle kutlanıyor

Samsun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yılı dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Atatürk Parkı’ndaki Onur Anıtı’na sırasıyla Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığının çelenkleri bırakıldı. Tören pandemi kuralları çerçevesinde sınırlı katılım, maske ve fiziksel mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirildi.

20210830 2 49821338 68326922 scaled Ana Manşet

Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından Anıt Şeref Defteri imzalandı. Vali Dağlı günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Dağlı, “Bugün büyük zaferin 99. yılını birlik ve beraberlik içinde coşkuyla kutlamanın mutluluğu içerisinde huzurundayız. Türk milleti bu zaferle kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere asla unutamayacakları bir ders vererek, bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Tüm imkan ve kabiliyetlerini göğsündeki imana katık edip, savaş meydanlarına koşarak giden Türk milleti tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne hayat vermiş ve adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

20210830 2 49821338 68326925 scaled Ana Manşet

 

Bu ülkeyi ebediyete kadar yaşatmak üzere bizlere bırakan başta siz olmak üzere vatanımız, bayrağımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna kahramanca şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Ruhunuz şad olsun, ulu Atatürk” dedi.

AW405705 01 scaled Ana ManşetE Bjnz5WUAcF9gA Ana Manşet

Tören konuşmanın ardından son bulurken, törene ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, siyasi partilerin il temsilcileri, bürokratlar, gaziler ve davetliler katıldı.

AW405557 07 scaled Ana Manşet

AW405557 03 scaled Ana Manşet

AW405557 04 1 scaled Ana Manşet

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir