Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na Fesih Davası! Samsun'da Basın Açıklaması Yaptılar Samsun'da Eylem Yaptılar Samsun'da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği, ""kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek" suçlamasıyla fesih davası açıldığını duyurdu

 ÜYELERDEN BASIN AÇIKLAMASI

Atakum Çobanlı İskelesi önünde toplanan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği üyeleri basın açıklaması yaptı. Ellerinde pankartlarla ‘Kadın cinayetleri durduracağız’, ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ şeklinde sloganlar atan grup daha sonra açıklama yaptı.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy: "Cumhurbaşkanı adayı demokrasiden yana olacak" İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy: "Cumhurbaşkanı adayı demokrasiden yana olacak"

AW597197_01.jpg

"KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ DİYEREK YOLA ÇIKTIK"

Yapılan açıklamada, “Bizler adliyelerde, meydanlarda, hayatın her alanında eşitsizliğe karşı mücadele edenlerdeniz. Bugüne kadar eşitsizliğe karşı mücadele eden, birlikte yürüyelim diyen her kadının yanında olduk. Öldürülen kadınların aileleri ile adliye, adliye adalet için çabaladık. Onca kadının emeklerle büyüttüğü bu örgütü kolayca yenebileceklerini zannediyorlar. Kadın cinayetlerini durduracağız diyerek bundan 12 yıl önce yola çıktık. Gazetelerin 3. sayfalarında aşk, sevgi cinayeti yazan o haberlerin bizim yaşam mücadelemiz olduğunu adıyla, hedefiyle, özneleriyle ortaya koyduk. Öldürülen kadınların yakınlarıyla birlikte Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nu kurduk. 12 yıl önce bu topraklarda kadın cinayetleri kavramanı işledik. 'Kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek' suçlamasıyla fesih davası açıldığı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” denildi.

AW597197_02.jpg

Güvenlik önlemlerinin alındığı basın açıklamasında dernek üyeleri açıklama sonrası dağıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW597197_03.jpg 

AW597197_04.jpg 

AW597197_05.jpg