banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Rektör Budak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

banner1357

Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile görüşmelerde bulundu. Son bir yılda EÜ’deki çalışmalarını...

İZMİR 27.12.2018, 10:37
Rektör Budak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü
banner1353

Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile görüşmelerde bulundu. Son bir yılda EÜ’deki çalışmalarını detaylı bir şekilde anlatma fırsatı bulan Rektör Budak, "Araştırma üniversitesi olma hedefimize güçlü adımlarla ilerliyoruz. Son bir yılda önemli çalışmalara imza attık, önümüzdeki süreçte aynı kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Ankara’ya bir dizi ziyarette bulunmak üzere giden Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Yekta Saraç ile görüştü. EÜ’nün gelecek vizyonu ve araştırma üniversitesi olma yolundaki çalışmalarını temaslarında dile getirdiğini belirten Rektör Budak, "Araştırma üniversitesi hedeflerimize güçlü adımlarla ilerliyoruz. Son bir yılda önemli çalışmalara imza attık. ‘İkinci 100 Günlük Eylem Planı’ kapsamına tıp fakültemiz ile kampüs alanlarının rehabilitasyonu ve koru alanlarının oluşturulmasının alınması nedeniyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi ilettim. Üniversitemiz açısından çok önemli olan bu gelişmeye ek olarak Cumhurbaşkanımızın desteklerini esirgemeyeceğini söylemesinden büyük mutluluk duyduk" diye konuştu.

Rektör Budak, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeyi de değerlendirdi. Budak, "Tıp fakültemiz ve hastanemizde, dünya çapında bilim insanlarımız ciddi akademik çalışmalara imza atıyor. Üniversitemizde bilimi öncelerken alt yapı çalışmalarımızı da aksatmadan sürdürüyoruz. Sağlık Bakanımıza çalışmalarımızla ilgili bilgi verdim. Hastanemizdeki hizmet kalitemizi üst seviyelere taşımak amacıyla tıp fakültemizin ve hastanemizin yöneticileriyle projelerimizi görüşmek için en kısa sürede Bakanımızla bir araya geleceğiz" dedi.

Ankara’da YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile de bir araya gelen Rektör Budak, EÜ’nün geleceğe güçlü adımlarla ilerlediğini söyledi. Rektör Budak, şöyle devam etti:

"Araştırma üniversitesi hedeflerimizi değerlendirdik. YÖK başkanımıza üniversitemizde bir yıl içinde yaptığımız; bilimsel, toplumsal, öğrenci odaklı ve alt yapı çalışmalarımıza ilişkin ayrıntılı bilgi verme şansı buldum. Diğer üniversitelere örnek olacak çalışmalar yapan üniversitemizi yakından takip ettiğini söyleyen YÖK Başkanımız, kısa sürede amaçlarımıza ulaşmamız konusunda bizi cesaretlendirdi. Ayrıca YÖK Başkanımızı üniversitemize davet ettim. Kendisi de öğretim elemanlarımızla bir araya gelerek verimli bir toplantı yapmak istediğini söyledi."
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:44
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40