banner1219

Başkan Görmez’den liselere malzeme desteği

İlçenin her mahallesine gençleri için onlarca spor alanı inşa eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 6 liseye spor malzemesi desteğinde bulundu. Torbalı Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Okullarındaki eğitmenlerle birlikte liseleri...

Başkan Görmez’den liselere malzeme desteği
banner1250

İlçenin her mahallesine gençleri için onlarca spor alanı inşa eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 6 liseye spor malzemesi desteğinde bulundu. Torbalı Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Okullarındaki eğitmenlerle birlikte liseleri tek tek gezerek gençlerle bir araya gelen Başkan Görmez, öğrencilerden okullarıyla ilgili taleplerini de aldı. Her liseye onlarca basketbol, futbol ve voleybol topu dağıtıldı.

Gezdiği okullarda öğrencilere hitap eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı Belediyesi’nin gençliğe verdiği öneme değinerek, “Torbalı, genç nüfusumuzun yoğun olduğu çok dinamik bir ilçe. Okullarda eğitim gören 40 bin öğrencimiz bulunuyor. Çocuk ve gençlerimize geleceğimizin umutları olarak bakıyoruz. Eğitim hayatınızı tamamladığınızda her biriniz farklı yerlerde çalışıyor ve üretiyor olacaksınız. Sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak amacındayız. Gençlerimizin bol bol spor yapması için 12 adet futbol halı sahası 14 adet de basketbol sahası inşa ettik. Yeni okullarımızın yapılması için Milli Eğitim Bakanlığına 50 bin metrekare arsa bağışında bulunduk. Üniversite okuyan öğrencilerimize karşılıksız burs desteği sağlamak amacıyla Torbalı Eğitim Vakfı’nı kurduk. Her şey gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim alması için. Bu doğrultuda sürekli olarak gençlerimizle iç içe, onlarla istişare halindeyiz. Her fırsatta taleplerini alıyor ve bunları gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Görmez, öğrencilerden okullarıyla ilgili taleplerini de aldı. Her liseye onlarca basketbol, futbol ve voleybol topu dağıtıldı. Aynı zamanda sınavlarda dereceye giren öğrencilere sinema bileti hediye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148