doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Samsun’da Gazetecileri Dinledi

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Samsun'da Gazetecileri Dinledi
Daha Fazla Göster

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Samsun’da Gazetecileri Dinledi Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, burada gazetecilerin sorunlarını dinledi

WhatsApp Image 2021 09 30 at 17.02.32 Ana Manşet

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Dağ, burada yaptığı açıklamada, internet medyası ile ilgili düzenlemelere dair önemli açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorunlarını dinledi.

WhatsApp Image 2021 09 30 at 17.03.58 Ana Manşet

CEMİYET’TE BASINLA BULUŞMA
İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bir dizi ziyaret ve programlar için geldiği Samsun’da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret ederek basın mensuplarıyla buluştu. Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Hamza Dağ, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

WhatsApp Image 2021 09 30 at 17.04.30 Ana Manşet

‘KOMİSYON OLUŞTURULDU, DEĞERLENDİRİYORUZ’
Uzun süredir gündemde olmasına rağmen bir türlü istenilen düzenlemelerin gerçekleştirilemediği internet yasası ve internet gazeteciliğine dair değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, “Konu sürekli gündekmimizde. Henüz ete kemiğe bürünmese de bu konuda bir çalışmamız söz konusu. Konuyla ilgili her kesimden bilgi ve görüş almaya devam ediyoruz. Kendi çalışmalarımızı da birleştirerek oluşturduğumuz bir komisyonda değerlendiriyoruz. Bir şekilde adım adım da olsa ilerliyoruz. Çalışmalar mecliste yürüyor. Biz de AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı olarak her türlü desteği veriyoruz. Herkesin istediği gibi dört dörtlük bir internet yasası çıkartmak istiyoruz” diye konuştu.

‘MALİYET SIKINTILARI VAR’
Basın sektörünün sıkıntılarından bahseden Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, “Yasanın bir an önce çıkması bize büyük katkı verecek. İnternet gazeteciliği yapan arkadaşlarımız da belirli bir statüye tabii olacak. Gazetelerin maliyet sıkıntıları var. İnşallah ekonominin düzelmesiyle bu sıkıntıyı da geride bırakacağız” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 30 at 17.02.06 1 Ana Manşet

HAMZA DAĞ’A SAMSUNSPOR FORMASI
Konuşmanın ardından Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Hamza Dağ’a üzerinde ismi yazılı olan Atatürk armalı Samsunspor forması hediye etti. Ziyarette ayrıca AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Volkan Toptaş, Anadolu Ajansı(AA) Bölge Müdürü İsa Sansar, Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar da yer aldı.

Merve İLHAN

WhatsApp Image 2021 09 30 at 17.02.06 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir