Tiyatro sahnelerinin duayen sanatçısı Haldun Dormen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’de sahne alırken, dünyaca ünlü caz sanatçısı Lisa Simone’da Mogamba Caz Geceleri’nde muhteşem bir performans sergiledi. Alice Harikalar Diyarı’nda isimli sirk tiyatrosu da izleyenleri adeta büyüledi.

Folkart’ın ana sponsoru olduğu 86. İzmir Enternasyonal Fuarı tüm hızıyla devam ediyor. Uluslararası Kültür-Sanat-Gösteri Şöleni haline gelen İEF’de birçok farklı etkinlik gerçekleştirildi. Folkart ana sponsorluğunda Mogambo Caz Geceleri’nin açılışını dünyaca ünlü sanatçı Lisa Simone yaparken, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde ise tiyatronun duayenlerinden Haldun Dormen “Bir Zamanlar Gazinoda” isimli oyunuyla sahneye çıktı. Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda ise Ukraynalı akrobat ve dansçıların hazırladığı Alice Harikalar Diyarında isimli sirk tiyatrosu sahnelendi.

Bir zamanlar gazinoda

İsmet İnönü Kültür Merkezinde duayen tiyatro sanatçısı Haldun Dormen’in yazıp başrolünü oynadığı "Bir Zamanlar Gazinoda" isimli oyun sahnelendi. Yoğun ilgi gören oyunda Haldun Dormen’in yanı sıra Kerem Atabeyoğlu, Ruhsar Öcal gibi ünlü isimler yer aldı. Yıllar önce yaptıkları tüm oyunlarla izleyenleri gülmekten adeta kırıp geçiren, herkesin gönlünde taht kurmuş iki eski komedyenin şöhretlerinin bitmesi konu alınan oyun izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Alice Harikalar Diyarında

Fuar alanında bir diğer etkinlik alanı ise Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’ydu. Burada ise "Alice Harikalar Diyarında" isimli sirk tiyatrosu sahnelendi. Işık, müzik ve dansların yanı sıra akrobatik sirk gösterileri ile sahnelenen Alice Harikalar Diyarında fuar ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşattı. Lewis Carrol’un yazdığı Alice Harikalar Diyarında adlı eseri; teknolojiyle yaratılan muhteşem görüntüler, ışık ve renkler arasındaki dans gösterileriyle İEF’de yeniden can buldu. Alice Harikalar Diyarında Sirk Tiyatrosu bugün ve yarın da izlenebilecek.

Magambo caz geceleri

Geçmiş yıllarda İEF’nin efsaneleri arasında yer alan ve geçtiğimiz yıl yeniden müziklerle canlanan Mogambo, bu yılda fuara renk katacak. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Folkart’ın sponsorluğunu üstlendiği Mogambo Caz Gecelerinin Cumartesi günü akşamki konuğu Lisa Simone oldu. ‘The Gaffers’ Grubu’nun performansıyla başlayan gece, dünyaca ünlü sanatçı Lisa Simone ile devam etti. Grammy ödülüne aday gösterilen sanatçı Lisa Simone, eşsiz sesinin yanı sıra sahne performansıyla unutulmaz anlar yaşattı.