İYİ Partili Hasan Aksoy’dan tepki Büyükşehir sosyal belediyecilik yapmadı

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Partili Hasan Aksoy’dan tepki! Büyükşehir sosyal belediyecilik yapmadı İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy pandemi sürecinde Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik yapmadığını söyledi.

 

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy tam kapanma kararının geç alınmış bir karar olduğunu belirterek, pandemi süreci ile ilgili, “Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik de yapmamıştır” dedi.

GÜNDEM TAM KAPANMA
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy Samsun Canlı Haber TV ekranlarında Dilber Bahadır’ın sorularını yanıtladı. Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı 17 günlük tam kapanma kararını değerlendirmelerde bulundu.

GEÇ ALINMIŞ BİR KARAR
Tam kapanmanın doğru, yerinde bir karar olduğunu ancak geç kalındığını belirten Aksoy, “Çünkü Türkiye’deki vaka sayılarıyla dünyada birinci olma noktasına kadar gittik. En az 9 ay bir yıl evvel bu tam kapanma kararı alınacaktı. Turist girişleri engellenecekti. Önlemler artırılmalıydı süreç maalesef iyi yönetilemedi. Bilim Kurulu’nun aldığı kararların hiçbirini siyasi ve ekonomik kaygılardan dolayı uygulamadılar. Ama esnafımıza ve vatandaşımıza yönelik yapılan hiçbir şey yok. Samsun’da 2 binin üzerinde kahve lokanta, kafeleri lokantalara hiçbiri kayda değer yardım yapılmadı. Maddi anlamda da sosyal devlet örneğini gösterecek bir şey de yapılmadı. Bir memlekette eğer esnaf ortadan kalkarsa, geleceği vahim olur. Sosyal devlet anlayışının tam anlamıyla yerine gelmesi lazım. 300-500 liralarla bu iş olmaz. Esnaf ve vatandaş mağdur. Kredi ödemelerinin günü geldiğinde ötelemekle bu olmaz. Kredileri hepsi hibe edilmeli. 5 yandaş müteahhitte yapılan milyonlarca liralık vergi afları, vatandaşa uygulansın diye düşüyorum. Yani, kapanma tamam fakat vatandaşın lehine olmalı” diye konuştu.

PANDEMİ SÜRECİ GÜZEL YÖNETİLEMEDİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilikte yapmamıştır. Ankara, İstanbul, Adana Antalya Büyükşehir belediyeleri vatandaşa destek olmak için çalışmalarını yürütüyor ama Samsun Büyükşehir’den pandemi sürecinde bir şey göremedik. O yüzden de eleştirilerimi iletiyorum. Samsun halkı aydındır gerçekleri görüyordur. Maalesef pandemi süreci Samsun’da güzel yönetilememiştir. Sosyal belediyecilik ve sosyal devlet adı altında Samsun’a esnafımıza ve vatandaşımıza ulaşılmamıştır. Biz iyilik hareketi olarak işçimizin esnafımızın ve vatandaşımızın yanındayız. Elimizden ne yapabilirsek yapacağız. Ayrıca 20 yıllık iktidarın gönderilmesi lazım. Samsun halkı bu seçimde demokratik tepkisini koyup artık değişimi göstermesi gerekiyor. Yürümüyor. herkesi İYİ Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyoruz” dedi.

YARDIMLAR ULAŞTIRILIYOR
İYİ Parti İl Başkanlığı olarak da Ramazan ayında da vatandaşın yanında olduklarının altını çizerek şunları söyledi: “Kısıtlı imkanlarımızla birlikte Samsun milletvekillerimiz Erhan Usta ve Bedri Yaşar ile birlikte ilçe başkanlıklarımızla birlikte kumanya seferberliği başlattık. İl noktasında organize ettik. Binin üzerinde yardım kolisi oluşturduk ve nüfuslarına göre paylaştırdık. Ayrıca 50 ton civarında 10 kilogramlık un paketleri de hazırlandı. Bunları da vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. İl yönetimi elimizden geleni yapıyoruz. Yapmaya da devam ediyoruz. “

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir