doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İYİ Partili Alper Aydemir, Yusuf Ziya Yılmaz’a Destek Çıktı! ‘Yıkmayın, Koruyun’

Daha Fazla Göster

İYİ Partili Alper Aydemir, Yusuf Ziya Yılmaz’a Destek Çıktı! ‘Yıkmayın, Koruyun’ İYİ Partili Aydemir, Samsun Büyükşehir Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk’a seslenerek, “Eski Başkan Yılmaz’ın yaptıklarını yıkmayın, koruyun” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye meclisinde görüşülen ‘2022 yılı Performans Programı’nda söz alan belediye meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Alper Aydemir, Başkanvekili Nihat Soğuk’a seslenerek, “Yusuf Ziya Yılmaz’ın yaptıklarını yıkmayın, koruyun” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Komisyonu Kasım Ayı Toplantısı, Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında belediye binası toplantı salonunda yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘2022 yılı Performans programı’ görüşmeleri tartışmalara neden oldu.

WhatsApp Image 2021 11 10 at 19.13.18 Ana Manşet

YIKMAYIN, KORUYUN

Görüşmelerde söz alan İyi Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir, önceki dönem belediye başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın icraatleri hakkında yaptığı konuşmada “Bir yerde eğer yanlış yapılanlara ses çıkmıyorsa orada tehlike vardır. ‘Her şeyi çok mu iyi yapıyorsunuz?’ dememiz lazım. Ben bu yönetimden bir şey bekliyorum. Geçmiş dönem belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın yaptıklarını korusalar yeter. Yaptıklarını bozmasalar yeter. Bizim şu anda sahil şeridimizde, yeşil alan diye ayırdığımız yerlerin hepsine yapı yapılıyor. Organize Sanayi Bölgesinin alanını, onu da tersane alanına değiştirmenin haricinde yaptığımız bir çalışma göremiyorum” dedi.

WhatsApp Image 2021 11 10 at 19.13.19 Ana Manşet

ELEŞTİRİLERE KIZIYORSUNUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in eleştirilere kızdığından bahseden Aydemir, “Biz ne zaman paydaş olmaya kalksak ya siz kızdınız, ya da başkan Mustafa Demir kızdı. Biz doğruyu konuştuğumuzda kızıyorsunuz. Modern ulaşımı trafik hizmetlerini geliştirmek, şu ana kadar yapılan Aselsan ile yapılan anlaşma var. Çözülmüş problemimiz yok. Araç artışıyla daha sıkıntılı duruma gelecek. Son dönemdeki zamlardan sonra trafik rahatlayacak Aselsan’a ihtiyaç kalmayacak” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 11 10 at 19.13.18 1 Ana Manşet

‘HER ZAMAN TATLI KONUŞUYORUZ’

Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk ise yaptığı cevap konuşmasında “Buradan bir şey yakalayamazsınız. Arkadaşlarımız konuşmaları not alıyor. Siyasete yönelik değil, icraata olanları kayıt altına alıyoruz. Biz her zaman tatlı konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

‘YEŞİL ALANA DAYANAMIYORSUNUZ’

CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan ise Atakum Sahil Yolu hakkında yaptığı konuşmasında “20 kilometrelik mükemmel bir sahile sahibiz. 20 kilometrelik sahil yolunda ne yapmaya çalışıyoruz? Oraları komple beton doldurduk. Yeşil alana dayanamıyorsunuz, hemen beton yapıyorsunuz” diye konuştu.

BÜTÇE YAKLAŞIK 2 MİLYAR

Tartışmaların ardından Büyükşehir Belediyesi’nin ‘2022 yılı performans programı’ ve 1 milyar 939 milyon liralık gider bütçesi ‘oy çokluğuyla’ kabul edildi. Meclis, gündemdeki diğer maddelerin ilgili komisyonlar tarafından görüşülmesinin ardından karara bağlanmak üzere tekrar Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’ne havale edildi.

Hakan AKGÜN – Umut Can EREN

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER