doğa samsun surucu kursu duru
5s arslan Mega Halı

İYİ Parti’den Flaş Fındık Teklifi! ‘Fiyatlar En Az…’

iyi-partiden-flas-findik-teklifi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti’den Flaş Fındık Teklifi! ‘Fiyatlar En Az…’ İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, fındık fiyatlarının bayramdan önce açıklanmasını ve fiyatların en az 35 TL olması gerektiğini söyledi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, hükümetin girdi artışlarını dikkate alarak, fındık fiyatlarını bayramdan önce en az 35 TL olacak şekilde açıklamasını ve üreticiyi mağdur etmemesi gerektiğini belirtti.

TBMM’DE BASIN TOPLANTISI

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar; Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS, Tekirdağ Milletvekili Orhan Çakırlar, Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, Düzce İl Bşk. Yunus Özbay Er, Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ve Ordu İl Bşk. Ekrem Şentürk ile birlikte TBMM’de fındık üreticileri konusunda basın toplantısı gerçekleştirdi.

BİR AN ÖNCE AÇIKLANMALI

“Fındık fiyatı, uluslararası firmalar tarafından değil, üretici ve devlet tarafından belirlenmelidir” diyen Milletvekili Yaşar, “Yıllardır uygulanan yanlış politikalar sonucu, özellikle alan bazlı destekler ve yüksek girdiler, üreticiyi bahçeden uzaklaştırmaya başlamıştır. Her şeyden önce hükümetin açıklayacağı fındık fiyatı; artan girdiler, özellikle gıda enflasyonu, döviz kuru değişimi göz önünde bulundurularak açıklanmalı ve 35 TL’nin altına düşmemelidir. Üreticiyi mağdur etmeyecek alım fiyatları, hasat öncesi hükümet tarafından bir an önce açıklanmalıdır” diye konuştu.

KALICI POLİTİKA OLUŞMALI

Fındık’ın Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynaklarından birisi olduğunu belirten Milletvekili Yaşar, “Türkiye için fındık ister üretildiği hektar alan bakımından olsun, isterse yapılan ihracat bakımından olsun milli ve stratejik bir üründür. Bu nedenle, hükümet fındık konusunda ulusal bir politika izlemelidir. İzlenecek politika kalıcı olmalıdır. Bu politika, İktidarlara, Bakanlara bürokratlara ve kişilere göre değişmemelidir” ifadelerini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir