İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, 19 Mayıs'ın 103. yılı nedeniyle Atatürk'ün Samsun'a çıktığı noktadan alınan toprağı, Anıtkabir'e götürülmek üzere teslim etti.

İYİ Parti İl Başkanlığı, Atatürk'ün Samsun'a çıktığı yerden alınan toprağın, Ankara'ya gönderilmesi ile ilgili tören düzenledi.

Sahil Yolunda bulunan Tütün İskelesi önünde gerçekleştirilen törende, İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, Gençlik Kolları üyeleri ile bir araya geldi. Atatürk'ün Samsun'a çıktığı noktadan alınan toprak, Türk Bayrağı ile birlikte İl Gençlik Kolları tarafından Amasya İl Gençlik Kolları'na teslim edilmek üzere gönderildi. 

Törende açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, "Yıllardır yapılmayan her 19 Mayıs'ta, Samsun'dan, elden ele Ankara'ya Atasının huzuruna bayrak ve toprak etkinliğini yeniden başlatıyoruz. Unutturulmaya çalışılan Milli bayramımızı coşkuyla ve inançla kutlamaya devam edeceğiz. 19 Mayıs, gençlik gelecek demektir. Türk genci Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir." dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Havza'da Kurban Bayramı hareketliliği! Havza'da Kurban Bayramı hareketliliği!