doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar’dan, ‘İşsizlik Fonu’ Çağrısı

İYİ-Parti-Samsun-Milletvekili-Yaşar'dan,-'İşsizlik-Fonu'-Çağrısı
Daha Fazla Göster

İYİ Parti Samsun Milletvekili Yaşar’dan, ‘İşsizlik Fonu’ Çağrısı İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İşsizlik Fonu’ndan genç işsizlere yönelik bir çalışma yapılmasını istedi

WhatsApp Image 2021 11 06 at 19.02.52 Samsun

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye’de genç işsiz nüfusun arttığını belirterek, “İşsizlik Fonu’nda biriken paradan genç işsiz kardeşlerimize 500 TL fon ayrılsın. Bu onlara da harçlık olur” dedi.

“İŞSİZLİK FONUNDAN KAYNAK AKTARILMALI”
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Teklifi üzerine değerlendirmelerde bulundu. İşsizliğin ülkenin en kronik sorunu olduğuna değinen İYİ Partili Yaşar, işsizlik sigortası fonundan da genç işsizler için kaynak aktarılması önerisinde bulundu.

“ONLARA HARÇLIK OLUR”
“2017’de yüzde 10,9; 2018’de yüzde 10,9; 2020’de yüzde 13,2 işsizlik oranıyla maalesef bir işsizler ordusuna sahibiz” diyen Yaşar, “Yine 2017’de genç nüfusun yüzde 20,8’i işsiz iken bugün yüzde 25,4’ü maalesef işsizdir. Bizim bu konuda bir önerimiz var. İşsizlik Fonu’nda biriken paradan genç işsiz kardeşlerimize 500 TL fon ayrılsın. Bu onlara da harçlık olur” ifadelerini kullandı. Yaşar ayrıca asgari ücretin iyileştirilmesi için “Asgari Ücret Üzerinden Vergiyi Kaldıralım“ önerisinde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir