Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan, ‘Dolar Kuru’ Tepkisi

featured

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan, ‘Dolar Kuru’ Tepkisi İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Merkez Bankası’nın dolar kurundaki artışa müdahalede bulunmadığını belirterek, bunun doğru olmadığını söyledi

WhatsApp Image 2021 10 17 at 18.22.06 Ekonomi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta Merkez Bankası’nın artan dolar kuru ve diğer paralar karşısında hiçbir müdahalede bulunmadığını belirterek, 125 milyar dolarlık rezerv açıklamasını da eleştirdi.

“MİLLETİ KANDIRAMAZSINIZ!”
İYİ Partili Usta, Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Bankası Başkanlığı’nı ziyareti sonrası MB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun açıklamalarda bulunup kur artışları karşısında üzerlerine düşeni yapacağını söylediğini hatırlatarak, “Bir haftada kur 35 kuruş arttığına göre Merkez Bankası’nın üzerine düşen bu artışları seyretmek olmalı. Çünkü Merkez Bankası artan dolar kuru ve diğer paralar karşısında hiçbir müdahalede bulunmuyor. Bir yandan da Türkiye rezervinin 125 milyar dolar olduğu ifade ediliyor. Madem 125 milyar dolar rezervimiz var o zaman bu kurun artışına neden seyirci kalıyorsunuz? Çünkü gerçekte maalesef Türkiye’nin 125 milyar dolar rezervi yok. Türkiye’nin yaklaşık 40 milyar dolar üzerinde rezervi eksiye düşmüş durumda. Bir de Merkez Bankası Başkanı herkesin bu rezervi kullanmasını istiyor. Kendi kendinizi ne kadar kandırabilirsiniz? Bizi, piyasaları, bu milleti kandıramazsınız, ancak kendinizi kandırırsınız” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2021 10 17 at 18.22.06 1 Ekonomi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.