Bafra Belediye Meclisi'nde Cumhur İttifakı şoku! MHP'den AK Parti'ye ret Bafra Belediye Meclisi'nde Cumhur İttifakı şoku! MHP'den AK Parti'ye ret

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, göreve geldiklerinde esnafın dertlerine şifa olacaklarını belirterek, "Projelerimiz ve paketlerimizle Samsun’u kısa sürede Karadeniz’in lokomotif şehri haline getireceğiz" dedi.

"LOKOMOTİF ŞEHİR SAMSUN"

İmren Nilay Tüfekci, Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret Başkan Metin Sinecek ve yönetim kuruluyla bir araya geldi. Samsun'un 23 yıldır potansiyeline kavuşamadığını kaydeden Tüfekci, "Esnafımız için destek paketimiz hazır. 23 yıldır potansiyeline bir türlü kavuşamayan, zamlar, enflasyon ve istihdam alanlarında yapılmayan çalışmalar yüzünden inandığı yolda yürümeyi bırakın bir adım ötesini göremeyen emekçi, işçi kardeşlerim, abilerim, ablalarım için dertlerine şifa olacak projelerimiz ve paketlerimizle Samsun’un kısa sürede Karadeniz’in lokomotif şehri haline getireceğiz" diye konuştu.

"BÜTÜN SORUNLARIYLA İLGİLENECEĞİZ "

Tüfekci, seçilmesi durumunda esnafın nefes alacağını belirterek şunları söyledi: "Samsun her anlamda verimli bir şehir ama bu verimi, elimizdeki değerleri ve iş gücünü bile artık yavaş yavaş dışarı kaçırmaya başladık. Samsun’un en büyük üç sorunundan biri işsizlik. Samsun’un kıymetli esnafına rahat nefes aldıracak ve işsizliği çözecek olan 23 yıldır başta olan bu yönetim değil tüm milletimize üçüncü bir yol sunan İYİ Parti’den başkası değildir. Esnafın nefes alamadığı bir şehirde ticaretten bahsetmek de mümkün değildir. Kira, vergi, kredi ve borç batağında olan esnafımız için çok güçlü hazırlıklarımız var. Şehrimize istihdam anlamında hiçbir şey katmayarak işsizliği çözemezsiniz. 1 Nisan sabahından itibaren göreceksiniz ki şehrin her bölgesinde yeni istihdam alanları yaratıp dışarıya giden işgücü açığını kapatmakla beraber nitelikli iş gücünü de artıracağız. Esnafımızı her anlamda destekleyeceğiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde 1 Nisan itibariyle esnafımızın bütün sorunlarıyla yakından ilgilenen bir belediyecilik anlayışı hakim olacak."


Tüfekci, Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek ve kooperatif görevlilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Sinecek de Tüfekci’ye hediye vererek çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.