doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

İstismarla Mücadele UCİM Ekibi Samsun Medya Grubu’nda

istismarla-mucadele-0911
Daha Fazla Göster

İstismarla Mücadele UCİM Ekibi Samsun Medya Grubu’nda Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) ekibi, Samsun Medya Grubu’nu ziyaret etti

Samsun Medya Grubu’nu ziyaret eden Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) İl Sorumlusu Arzu Çakır, İl Halkla İlişkiler Koordinatörü Derya Böğrü ve dernek üyesi Fatma Gencer, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Dilber Bahadır ile Yazı İşleri Müdürü Merve İlhan’a çalışmalar hakkında bilgi verdi.

WhatsApp Image 2021 11 09 at 19.18.32 Ana Manşet

‘TEK AMACIMIZ KORUMAK’

UCIM Samsun Sorumlusu Arzu Çakır, Türkiye çapında 66 bin üyeleriyle tek amaçlarının çocukları korumak, ihmal ve istismara maruz kalmış çocuklar ile ebeveynlerine hukuki ve psikolojik destek vermek olduğunu söyledi.

‘ÇALIŞMALAR HIZLANACAK’

Samsun’da özellikle kırsal bölgelerde hukukçular ve psikologlarla birlikte kadınlara eğitim vererek, farkındalık oluşturmayı amaçlarını kaydeden Çakır, “Son dönemlerde artan çocuk istismarının önüne geçebilmek için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Gerekli izinlerin alınmasının ardından kent merkezinde AVM’lerde, üniversitelerde, kalabalık bölgelerde standlar açarak, kırsal bölgelerde ise okullarda eğitim vermeyi ve bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Tek amacımız var o da çocuk istismarının önüne geçebilmek” ifadelerini kullandı.

Umut Can EREN

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir